| Zuzumic_4531 a întrebat:

Simtiti nevoia sa vi se spuna "te iubesc? " sau sa spuneti persoanei iubite? sau sunteti contra acestei afirmatii?

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da de multe ori simteam nevoia de a primi un te iubesc din partea celui iubit...asta ma face sa masimt iubita si aprecitata, dar vreau sa fie un te iubesc sincer... din toata inima.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Zuzumic am inteles dupa mult timp ca prefer ca faptele lui mici, detaliile sa imi arate ca ma iubeste. Am inventat cuvinte pentru orice, este doar un limbaj, sunt simboluri cuvintele. Si prefer un sarut care sa ma lase uda toata ziua decat un cuvant.

Nu sunt impotriva afirmatiei pentru ca, la randul meu, eu o folosesc si cu cei mai apropiati prieteni de sex opus. Insa nu fac din asta un afis si scriu "X a spus ca ma iubeste!". Inteleg ca e vorba de un alt fel de iubire.

| cioko19 a răspuns:

Nu sunt contra, doar daca sentimentul vine din suflet.
Daca sunt vorbe in vant, amagiri, atunci da, sunt contra.

| Artemiss a răspuns:

Daca nu e din suflet degeaba spui acest cuvant frumos...il irosesti degeaba si cand va trebui spus cu adv nu o sa mai aiba niciun farmec...mai putini "te iubesc"...asa e cel mai bine...

| M.J. a răspuns:

Eu si prietenul meu ne sp de n ori p zi...nici nu ne dam seama, ne sp pur si simplu, asa, fara motiv...bineinteles ca u sunt contra.carei pers nu i-ar place sa ii se sp "te iubesc"?

| Just Shadows a răspuns:

Daca acel"te iubesc!"este spus din suflet adica. daca persoana care il spune il simte cu adevarat atunci e bine venit intotdeauna... dar daca este spus asa de pomana mai bien lipsa...stii nu e ste neparat important sa ti se spuna"te iubesc!"persoana care te iubeste iti poate dovedi asta prin fapte...nu prin cuvinte mai e ceva"iubeste putin cel ce poate sa spuna prin cuvinte cat iubeste"-Dante Aligherrihappy...

| nimeni_1451 a răspuns:

Cred ca e frumos sa simti ca e cineva langa tine sa-ti spuna te iubesc si la bine si la greu si tu sa-i raspunzi la fel din suflet. Dar daca nu sunt sentimente sincere mai bine lipsablushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar acum simt o nevoie acuta... simt nevoia sa ma ia dracu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca imi spune o priveste dar eu n-am spus-o si nici nu cred ca am porniri in directia asta. Daca nu simte nimic ce rost are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc si nu mi-e frica s-o spun (de la copil, catel etc pana la colegul de serviciu-altfel de iubire).
Problema e ca de multe ori un "te iubesc" cerseste, de fapt, o declaratie identica de la celalalt...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu simt nevoia sa spun nimanui ca il iubesc pentru ca tot timpul cand vreau sa am o relatie serioasa cu un baiat se termina ft repede si tot eu am de suferit... nu mai cred in iubire... asa ca mai bine ma distrez si imi traiesc fiecare clipa ca si cum ar fi ultima pentru ca atunci cand o sa am 25 de ani o sa am timp sa iubesc oh go on

| BAd-RoMaNcE a răspuns:

Cand ma gandesc la persoana "aia"...imi vine sa-i spun mai mult de cat "te iubesc" si parca si eu as vrea sa mi se spuna mai mult. dar stii cum ii cu iubirea, mai tot timpul iubesti pe cine nu trebuie sau visezi la o dragoste care crezi ca-i imposibila.asa ii si cu mine. m-as multumi sa-mi spuna 1 singura data"TE IUBESCCCCCCCC!"love struck

| bl00ndutza_9824 a răspuns:

Cand esti implicat intr-o relatie si sunt sentimetele destul de puternice incat sa spui te iubesc automat astepti sa ti se raspunda la fel tot cu un te iubesc happy

Si nu sunt contra, dinpotriva imi place sa zic si sa mi se zica :X

take care:*