| Salut123 a întrebat:

Sincer cate o data ma satur de viata asta.parca ma pedepseste tot timpul, dupa ce ca pana la 18 ani nu am avut o prietena pentru ca am fost de mic gras si timid si nu am avut ambitie sa slabesc doar cand m.am saturat de mine.acum prima prietena pe care o am m-a inselat in prima luna cu fostul gagic.am iertato pentru ca tin la ea si pentru ca sincer parca nu mai am incredere in mine ca voi mai gasi pe altcineva in viitorul apropiat.Nu stiu ce sa mai fac as pleca departe sa uit de tot si de toatecrying daca as putea.Nici in cele mai urate cosmaruri nu m.am gandit ca prima prietena o sa ma insele.

Răspuns Câştigător
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Buna!

M-a impresionat intrebarea ta si am hotarat sa te ajut cu cateva sfaturi. Sti ca daca te-a inselat odata, te va insela si a doua oara. Nu te iubeste, dar partea nasoala este ca tu o iubesti. Ti-ai da si sufletul din tine pentru ea. Ai muta muntii si oceanele pentru ea, iar ea se culca cu fostul ei gagic...Ce proasta ar face asta? Una foarte cretina si dupa "sule" si interes, daca ma intelegihee hee
Am fost si eu grasa ( de mica pana la 13 ani), dar fiindca toata lumea isi batea joc de mine si nu ma bagau in seama ca...de! Eram "batoza", am slabit in doar 2 luni jumate. Doar ambitia m-a facut asa. Saream peste mese si mancam non-stop mere si beam apa si ceai(orice fel de ceai). Am slabit 14 kg. Nervii si stresul te fac sa mananci din ce in ce mai mult. E un mod prin care corpul tau se mai "alina" din tot stresul.

Te cred ce simti, dar asta tine de tine. Daca chiar te-au luat dracii si chiar vrei sa faci ceva cu tine, incearca dieta cu mere. Nu vei muri de foame! Crede-ma ca dupa 1 mar jumate ma saturam cat pentru 5-6 ore. Daca mi se facea sete, apa sau ceai fara zahar. Si sport! Si asta este important. Faza este ca am slabit stand la tv toata ziua si mergand la scoala. Not a big deal! Doar opreste-te din mancat, cumpara-ti 5 kg de mere, niste sticle de apa plata si ai rezolvat tot.
Si sincer, daca te iubea fata aia, nu-ti facea asta. Nu conteaza cum arati. Caracterul daca este bun, atunci look-ul nu conteaza. Dar sti, cartile se judeca dupa coperta. Conteaza si asta.

Sper sa mai aud vesti de la tine pana la vara, sa vedem ce-ai mai facut.winking

Funda daca ti-am fost de ajutor big grin

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa-ti spun ceva, fata aia nu te-a inselat pentru ca esti scund si gras, te-a inselat din doua motive: 1. caracterul ei, 2. tu esti mototol.
Daca vrei sa te schimbi, schimba mai intai imaginea pe care ti-ai facut-o despre sine.
Intai, rupe relatia cu fata asta, nu are nici un rost. Apoi iesi din cochilia ta de melc si iesi in lume. Slabeste pentru sanatate si pentru ca sa te simti mai bine in pielea ta, nu cu gandul ca daca o sa fi zvelt o sa traga fetele la tine. Implicate in realizarea oricarui scop personal si vei castiga aprecierea altor persoane, printre care vor fi si fete cu caracter.

| MasterYoda a răspuns:

Mai lasa calculatorul si televizorul si iesi in lume... fa-ti prieteni

| goodyke a răspuns:

Destul de aiurea. Ar fii trebuit sa stii ca ei inca ii placea de fostul gagik, si pe tine poate te-a folosit decat sa-l faca gelos sau cine stie, cert este sa o lasi. Sa iti recapeti increderea in tine "orice sac isi gaseste peticul", fa-ti prieteni, iesi in oras, lumea este plina de fete, si fete destepte care pot vedea si calitatile tale nu doar aspectul fizic, iar tu fa acelasi lucru, nu te uita doar la aspectul fizic al fetelor, pentru ca daca vreo fata arata super bine fii sigur ca va vrea un baiat popular... in fine, las-o si iesi in oras, distreaza-te, va veni si timpul unei fete happy

| jupiterestru a răspuns:

Ei bine prietene, credea-i ca real life e ca pe facebook...pregateste-te de ce-i mai rau,daca o tarfa te-a inselat nu-ti fa probleme,asa e in real life,nu pune suflet si nu te agita pentru orcice pitipoanca,nu trebuie sa fi frumosu lu peste sa ai o prietena sau mai bine zis sa ai ce f... trebuie sa ai "papagal",ce sa zic,chestiile astea le inveti singur despre viata,sex,femei, droguri.e ceva de genu"pana nu dai cu capu, nu crezi ca-i tare"

| gigoloiu a răspuns:

Daca te-a inselat prima ta prietena...e cam nasol! asta ti-a fost norocul mai incearca; daca nu si nu fa-ti schimbare de sex...parerea mea