| Bogdanutz a întrebat:

Situaţia se prezintă în felul următor: Ea are 17 ani, e într-o clasă paralelă cu mine, eu 17 ani, într-o clasă paralelă cu ea {laughing}. Vorbesc de ceva timp cu ea pe mess, cu specificaţia că discutiile cu ea nu sunt deloc plictisitoare (cel puţin pentru mine, dar sunt sigur ca si pentru ea). Chestia e că eu personal nu ma prea implic in relatii decat daca simt ca o sa merite si nu o sa fie doar un simplu flirt si desi credeam ca imi place de ea, imi placea cum arata dar doream sa aflu mai multe despre ea, stiti voi cum gandeste, ce prefera..., si asa am tot amnat timpul sa zicem "pentru o prima intalnire". Problema e ca dupa ce am inceput sa vorbim pe mess a venit vara, iar eu am fost foarte ocupat vara asta si nu prea am mai vorbit cu ea. Cand m-am intors la scoala am vazut-o de mana cu un alt baiat, iar acum nu stiu sigur ce sa fac. Astept sfaturi si comentarii.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa astepti sa fie iarasi libera. Sau indreapta-ti atentia in alta directie.

| Derye a răspuns:

Deci e intr'o clasa paralela cu tine, bine ca ne'ai zis ca si clasa ta e paralela cu ai ei ca altfel nu imi dadeam seama.

| foxi a răspuns:

E tarziu, ai ales pana ai cules! Alta data numai tatona asa mult ca ramai iar...mofluz!

| andreea_9470 a răspuns:

Imi pare raw, dar daca nu ai bagat-o in seama toata vara, la ce te astepti? ce vroiai? sa te astepte pana te hotarasti tu s-o cauti? daca iti placea de ea nu inteleg de ce nu i-ai spus atunci...inteleg ca ai vrut s-o cunosti mai bine, dar asta se putea intampla pe parcursul posibilei relatii, nu?

| Amy90 a răspuns:

Buna,

In primul rand greseala a fost a ta fiindca fetelor le place ca baiatul sa fie mai tupeist, sa stie ce vrea de la viata. In cazul asta sa stii ca razboiul nu e piedut mai ales ca e la inceput. Incearca sa mai discuti cu ea pe mess in legatura cu relatia ei, ce anume a atras-o, ce anume o deranjeaza, prinde-i puctele slabe si ataca in momentele ei de vulnerabilitate. Sfatul meu e sa lupti pentru ceea ce iti place cu adevarat si sa o faci cat mai curand posibil. Bafta!

| Ionutzz97 a răspuns:

Trebuia sa-ti faci timp sa vb si sa te intalnesti cu ea

| Claudion a răspuns:

Ghinionul tau.acu eu ce sfat sa iti dau. uite aici:
1)daca nu simtea nimic pentru ea.lasa mai sunt fete
2)daca e sa ai o sansa NU O RATA la o fata mai mult de 3 sanse nu ai daca le dai in bara ai ghinion...acum daca si ea te placea trebuia sa iti arate asta.alceva ce sa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine eu as incerca sa ma intalnesc cu alt cineva, iar daca ia va fi geloasa atunci e clar ca te place. Ori cum mai sunt fete

| Pixie_6145 a răspuns:

Sfatul meu? :-> Daca chiar ti'ai dat seama tocmai acum ca iti place fata sun'o! Si spune-i ca ai fost un prost ca nu i'ai spus asta mai devreme! Si daca ea te va placea cu adevarat va renunta la el pentru tine happy! Daca nu... asta iti va fi invatatura de minte pe parcurswinking Succes :*!