| RAY a întrebat:

Sondaj de opinie,cate cupluri ati vazut voi El urat,sarac - Ea frumoasa, Ea urata el frumos? ma refer la ce cupluri vedeti voi pe strada sau cunostinte, ce observati la majoritatea cuplurilor?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Cine te-a mintit ca nu exista oameni urati? Ca nu e asa grav sa fii urat si ca nu doar asta conteaza, da, asa e. Sau ca cineva se poate indragosti de tine asa cum esti si il vede frumos in felul lui, da. Dar nu-mi spune tu mie ca nu ti s-a parut in viata ta cineva urat cu spume. Faptul ca noi dramatizam asta ca fiind ceva extraordinar de rau si de nasol e gresit. Dar exista oameni urati, oameni frumosi si oameni placuti. Toti au alte avantaje, dezavantaje, frumusete interioara si alte cacaturi, au sanse egale sa fie iubiti etc, dar nu inseamna ca toti oamenii sunt frumosi fizic.

36 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

N-am ce face cu viața mea decât sa-mi iau pe strada caietul și sa notez cum văd o urâtă cu un frumos și o frumoasa cu un urat, iar pe langa asta sa îl întreb și dacă e sărac ca sa văd dacă îl trec pe lista în mod cinstit. Scopul vieții mele e sa număr așa ceva

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Eu am impresia ca psihologia nu e pasiunea ta

| whatevernvm a răspuns:

Tu ai o idee greșită despre ce e psihologia. Dacă numeri cupluri de oameni urâți pe strada nu te face pasionat de psihologie

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Ba da, esti pasionat de comportamentul uman, nu doar numeri cuplurile si vezi cum se comporta oamenii, desigur ca analiza nu poate fi doar pe numarat nu ar avea sens nu asa se face o cercetare stiintifica

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Nu. Esti doar obsedat de cupluri in general si ai anumite complexe care te fac sa pui intrebari de genul insistent incercand sa iti dai seama de ce esti singur. Atat

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Psihologia (din limba greacă: ψυχή psyché = suflet, λόγος logos = știință) este știința care studiază comportamentul uman, inclusiv funcțiile și procesele mentale ca inteligența, memoria, percepția, precum și experiențele interioare și subiective cum sunt sentimentele, speranțele și motivarea, procese fie conștiente, fie inconștiente.
exact asta fac si eu

| RAY explică (pentru whatevernvm):

O anumita dorinta de a imi dovedi mereu credintele vrei sa spui,de a reclădi vechi credinte pentru a putea sa creez unele noi dar fiind acelasi,posibil ca asa e, obsesie compulsiva de comportament, se poate sa fie asa, nu spun ca nu, pacat ca nu cunosc real cineva pasionat de psihologie, sa stii ca eu nu sunt dogmatic doar ca consider ca aspectul fizic e important urasc cand vad ca uni mint ca nu e asa, e aiurea

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Da, dar ai prins o obsesie pe care o etalezi cu orice ocazie aici, mereu. Puteai sa intrebi ce perere avem despre cuplurile de urati plus frumosi daca asta voiai sa stii, fara "cate cupluri ati vazut". Nu e ca si cum nu ai mai intrebat chestii similare de 100 de ori in mod obsesiv, dar macar suna mai rational

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Dar de ce sa le judecam? sau sa ne exprimam parerea despre ei? nu-mi place sa imi exprim parerea sau sa judec, repet e un sondaj atat de opinie, zi-mi tu cate cupluri vezi?

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Nu e obsesie e un adevar, aspectul fizic conteaza nu ma intereseaza cine ma contrazice ca sufletul conteaza si alte basme

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

35 de cupluri. Le-am numarat. Ti se pare logic? Ti se pare ca tine cineva socoteala?
Ce adevar? un adevar repetat incontinuu e o obsesie, un fix de-al tau

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru RAY):

Poate ai dreptate dar nu cred.In locul fetei îl paraseam si sa imi vad de ale mele.Nu degeaba am zis ca e un cuplu misterios.

| RAY explică (pentru AnoAnonima0):

Cateodata uni stau din prostie cu cineva, am avut un amic statea cu una ca i facea de mancare

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru RAY):

Din pacate asa e.Prostia si imaturitatea sunt in varf in ziua de azi.

| andreia67 a răspuns (pentru RAY):

Sigur ca sunt si cazuri din astea. Dar sigur ei erau compatibili mai mult sau mai putin. Stiu si eu un caz de genul asta (un fost coleg de facultate) micut (1.65 inaltime), slabut, uratel (ma invidia pe mine ca fizic, culmea!), inteligenta absolut medie, bucurestean, saracut, cam facea foamea acasa (erau anii 85-89). Si-a gasit o tarancuta din Teleorman micuta (sub 1.60) absolut banala ca fizic, inteligenta sub medie dar dintr-o familie cu o gospodarie taraneasca destul de prospera care efectiv l-a hranit, la propriu. Dragoste mare, in nici un an s-au casatorit. De atunci nu mai stiu nimic de ei.

| Freya1 a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui dar nu pot sa fiu impocrita si spun din ce vad eu urat si frumos.Am vazut multe cupluri din astea sa iti dau niste exemple.O fosta colega cu probleme de greutate (si nu din cauza sanatati ci pentru ca manaca asta ii placea) avea un iubit la 1m80 brunet cu ochii verzi ce lucra la sala si avea un corp frumos armonios.Si la liceu cel mai frumos baiat din liceu cu un zambet impecabil si un corp foarte misto umbla cu una care semana cu ciocanitoarea udi de la fata la ras tot si avea si un vocabular de nu auzi nici in cele mai nasoale cartiere....Am trei verisoare destul de dragute, frumusele una este maritata cu unu cu deformari drastice ale fetei una cu unu foarte prost crescut si slab si alta cu unu mai batran ca ea cu mult care nu e tocmai rupt din stele

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu ma preocupa atat de mult viata altora. In plus daca doar ii vezi nu stii nici ce au in cap nici ce bani au, etc. Dar daca o tipa frumoasa sta cu unul urat si sarac si absolut banal ca inteligenta atunci foarte probabil ca e proasta ca noaptea. Combinatia cealalta ea urata el frumos merge daca ea are bani mai multi sau pur si simplu e inteligenta si are alte atuuri cu care sa compenseze.

| RAY explică (pentru andreia67):

Bravo, si fete sincere exista, felicitarii

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Vad zilnic.
Azi cand mergeam spre scoala erau doi oameni batrani, tinandu-se de mana, imi era mai mare dragul, pofteam si eu happy

| RAY explică (pentru DenisaNicoletaG):

Esti comica deny

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru RAY):

Eu vorbesc serios, ce e asa comic in ceea ce am zis?

| RAY explică (pentru DenisaNicoletaG):

Eu nu vorbesc de batrani, nu ma intereseaa batrani

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru RAY):

Ti-am si raspuns la intrebare si ti-am spus si ce am vazut eu aziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista oameni urati (asta e un cuvant inventat) poate cupluri cu unul mai frumos ca altul asa da! Sunt sute de mii in toate tarile posibile de pe toate continentele wtf nu toata lumea e splendita dar asta nu inseamna ca aia zisi nasoli cica de catre alti perfecti laughing trebuie sa traieasca acolo intr-un colt de lume uitati la capatul pamantului doar fiindca nu beneficiaza de celebra frumusete. Atata mirare ca de ce dracu te-ai uitat la uratul ala? Eh ce te miri tu esti perfect sau ce, astea is baliverne cu totii suntem frumosi cui nu-i place fata noastra e liber sa plece sau sa o ignore.Si da traim intr-o lume superficiala de aia atatea cupluri se despart si nu au noroc in dragoste.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Serios? https://www.google.ro/......ps?/search
asta e o mare minciuna

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Bravo iubire, sti tu ce sti

| CleanHeart a răspuns (pentru RAY):

Si daca unul din oamenii aia iti era frate sau prieten cum ii vedeai? Mostrii?

| RAY explică (pentru CleanHeart):

Ce legatura are una cu alta, fi sincera

| CleanHeart a răspuns (pentru RAY):

Nici o legatura dar am vazut ca mi-ai dat exemplu pe oamenii aia de parca ar avea vreo vina ca arata asa.Eu pe toata lumea vad frumoasa chiar si in oamenii aia vad ceva frumos

| RAY explică (pentru CleanHeart):

Fi serioasa

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine te-a mintit ca nu exista oameni urati? Ca nu e asa grav sa fii urat si ca nu doar asta conteaza, da, asa e. Sau ca cineva se poate indragosti de tine asa cum esti si il vede frumos in felul lui, da. Dar nu-mi spune tu mie ca nu ti s-a parut in viata ta cineva urat cu spume. Faptul ca noi dramatizam asta ca fiind ceva extraordinar de rau si de nasol e gresit. Dar exista oameni urati, oameni frumosi si oameni placuti. Toti au alte avantaje, dezavantaje, frumusete interioara si alte cacaturi, au sanse egale sa fie iubiti etc, dar nu inseamna ca toti oamenii sunt frumosi fizic.

| Elide a răspuns:

Foarte rar sa vad urat frumos, vad aceeasi chesti aman 2 frumosi sau normali la unii ma intreb astia sunt frați? laughing

| RAY explică (pentru Elide):

Miha e similaritate fizica, asa se numeste

| AnoAnonima0 a răspuns:

Am un cuplu in liceu in care fata e mai uratica si baiatul bogat fiind vazut bine de lume.Mi se pare ciudat adica se observa ca nu e "vlaga" intre ei doi caci nu se simte bine in compania lui.Parca sunt superficiali dar fata parca mi se pare mai deschisa sa zic asa.E un cuplu foarte misterios si iti pui fel si fel de intrebari.

| RAY explică (pentru AnoAnonima0):

Dar sa stii ca e ciudat, el bogat ea uratica, ceva o atrage la ea, cine stie ce anume, fata e saraca?

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru RAY):

Da.Provine dintr-o familie saraca. Oare de ce sta cu ea? O fii vazut ceva special la ea? Nu ca as judeca eu dar se vede de la o posta ca baiatul ala nu simte ceva pentru ea.Pacat de fata aia.

| RAY explică (pentru AnoAnonima0):

Poate doar isi bate joc de ea, e aiurea asa ceva