| bibanu_8905 a întrebat:

Sora sotiei mele are un sot ce mia promis de munca aici in germania cind iau carnetul acum ca l-am luat a spus ca nu stiu limba germana so invat ca asa imi gaseste cind o sa invat limba ce o sa mai fie dupa mine cred ca nu vrea sa-mi gaseasca de munca ca si la alti romani lea gasit fara sa aiba limba invatata crede ca nu ma suporta sau ce spuneti

3 răspunsuri:
| doc a răspuns:

As spune ca nu te trage inima sa lucrezi in germania altfel ti-ai gasi si singur de munca acolo. Nu inteleg de ce stai la mila altuia si sa fii bataia lui de joc. Eu i-as spune sa-si ia slujba aia si sa si-o indese in fund

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca esti degeaba! happy

| roxanik26 a răspuns:

Se ppoate sa nu aibe un loc disponibil! nu neaparat ca nu vrea! si te amana ca ii este rusine sa iti spuna, e foarte greu acum si acolo sa gasesti de munca!