| Kitty999 a întrebat:

Sorry de categorie dra imi trebuie urgent raspuns: imi trebuie 2 enunturi cu kuvintul suflet:unul cu sens propriu si unul figurat da fundaaaaaaaaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Tu esti sufletul meu ( sens figurat).
Fiecare om are un suflet (sens propriu).
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| Danyelusha a răspuns (pentru Danyelusha):

A si sens figurat este acela care nu se intampla in realitate si este doar o imaginatie, o fantezie, iar sensul propriu este ceea ce se intampla de fapt in realitate, in viata de zi cu zi

5 răspunsuri:
| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Daniloiu, fata îşi face temele, de ce crezi că pune nişte întrebări aşa prosteşti?
Exerciţiul acesta este chiar simplu, ce ţi-ar fi fost aşa greu să-l faci? Umpic de minte şi contribuţie.

| Kitty999 explică (pentru βʋϰβʋииʏ):

Fa proasto tashi o daca ca esti moarta demult

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru Kitty999):

Ce jignire idioata... oricum tipul iti raspunsese deja ce rost mai avea sa te iei de ea?

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Prin limbajul tău vulgar încerci să mă ameninţi? Ei bine... nu îţi merge.