| anonim_4396 a întrebat:

Sotul meu este mai mare ca mine cu 25 de ani! il iubesc din tot sufletul si avem un copil impreuna. dar mereu il prind ca ma inseala. nu mai suport si nu stiu ce sa fac sunt disperata! el nu recunoaste niciodata! mereu imi spune ca am o problema si ca sunt nebuna. refuza orice discutie si mai rau daca deschid subiectul se enerveaza tipa la mine si pleaca sau mai rau ma loveste! ce ma sfatuiti sa fac?

14 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Mi-am amintit de vorbele profei mele de filosofie din liceu.Are o prietena, casatorita care avea un copil cu un barbat betiv care ii facea viata un calvar (si pe deasupra o si insela). Iar acea femeie a luat cea mai inteleapta decizie in acest caz : a divortat!
Este total gresita ideea conform careia, chiar daca cel cu care esti te inseala si te loveste, tu trebuie sa stai cu el pentru copil. Ce educatie are copilul ala? Ce sa invete de la tatal lui? Nimic.
Chiar daca este greu, nu este imposibil.Eu zic sa renunti pentru ca mai rau iti faci.Gandeste-te bine!

| fabiola a răspuns:

Traim in democratie, cine te opreste sa iei decizii? Tu il iubesti dar el te iubeste? Atata vreme cat te face nebuna, te bate, nu trebuie sa-ti dea de gandit?

| Barajag a răspuns:

Mda, bataia din partea unui barbat, niciodata nu o voi accepta, ca doar nu suntem noi femeile niste animale si barbatii niste persoane autoritare sa faca ce vor din noi, eu zic sa fi puternica, sa-ti iei inima in dinti si sa comunici cu el, daca nu o va face solutia este sa il lasi balta, asta ca sa nu se enerveze din nou si sa te vezi iar batuta.Alegerea este a ta, noi doar te sfatuim.Bafta!

| nicol20 a răspuns:

Un barbat care da intr-o femeie este un las si daca se enerveaza este clar ca il doare adevarul care il spui si de aceea reactioneaza asa eu iti spun ia-ti copilu si ameninta-l ca pleci sau in cel mai rau caz du-te mai suferi o saptamana o luna un an decat toata viata ai de gand sa ii suporti la nesfarsit infidelitatile lui sa stai in casa sa plangi si sa suspini mereu. faci cum vrei dar gandeste-te ca nici la copil nu este usor sa te vada ca suferi. sper sa te fi ajutat putin bafta

| VodkaCoca a răspuns:

Dupa ce ca e mai mare ca tine cu 25 de ani inloc sa se bucure ca are o femeie tanara langa el te si inseala :O. Deci in primul rand trebuie sa fii sigura 100% ca te inseala nu sa fie vb deale lumii, prindel tu in fapt s'au mici chestii, iar daca te-a lovit odata nu va mai fi ultima, stii chiar daca esti maritata cu el nu are dreptul asta, ia copilu si du-te la mama ta s-au la o prietena si spune-i cum sta treaba si daca nu se va schimba bagi divort, pentru ca nu poti sa ai o viata buna alaturi de un om asa, si daca esti sigura ca te inseala inseamna ca nu este satisfacut de tine, intr'o seara prepara si tu o cina ia'ti o lenjerie sexy, si asta nu numai pe o seara trebuie sa fii ingrijita si sa ai grija de corpul tau sa fii mereu sexy si atragatoare sa nu aiba nevoie sa se duca la alta, poate reusiti sa treceti peste asta mai ales daca copilul este mic pentru ca ar fi nasol pentru el sa creasca fara tata, si ai mei au vrut sa se desparta ca tata mai dadea in mama, si mama vroea sa bage divortz dar au ramas impreuna pentru ca sunt eu si oricum s'au linistit treburile acum se inteleg mai ceva ca in filme laughing. Ai grija cf si gandeste-te de 2 ori inainte de a lua o decizie, macar fa-o pentru copilul tau, incearca sa fie bine dar daca nu merge asta e. happy :*

| carmin a răspuns:

Un barbat care loveste o femei, este las.Normal ar trebui sa se bucure si sa aprecieze ca are langa el o femeie/fata tanara, care il iubeste cu adevarat.Ar trebui sa te respecte, sa te aprecieze. Daca te inseala, nu te iubeste si nu se gandeste la copilul vostru. Fa-ti bagajele si pleaca (paraseste-l). O sa iti fie mai bine. Vorba aia '' pe tot drumul sunt barbati si o sa gasesti unul facut pentru tine, care sa te repsepcte etc.''Treieste-ti viata.

| georgesur a răspuns:

Pai esti sigura ca te insala sau tu ii faci scene de gelozie care-l fac sa dispere? Daca esti sigura 100% ca te insala si te mai si loveste atunci nu trebuie sa eziti sa-l lasi, caci situatia o data impamintenita nu poate continua decit din rau in mai rau atit pentru tine cit si pentru copil. Daca s-a intimplat doar o data, dupa ce i-ai facut o scena de gelozie, atunci poti sa-i mai dai o sansa.
In privinta inselatului sa tii minte, nici un barbat nu-si inseala partenera daca aceasta-l atrage fizic si daca ea il solicita sexual la maxim. Daca reusesti (prin metode de convingere pe care instinctiv le aplicati inainte de casatorie) sa-l lasi fara "vlaga" sexuala atunci e al tau!

| liliana83 a răspuns:

Chiar daca aveti un copil nu inseamna ca trebuie sa te tina sub picior si sa te tradeze. ar trebui sa-ti multumeasca pentru ca ia-i daruit un copil si ca reusit sa te pacaleasca indragostindute de el mai mare cu 25 de ani.nu inteleg de ce te tradeaza, tipa la tine si te bate. sunt 3 motive care pentru o mama de copil nu sunt absolut necesare. eu nu te cunosc nici pe tine nici pe el dar nici acel copilas care poate sufera si se sperie atunci cand va certati. incearca si nu ma mai certati innaintea lui macar. tine minte BARBATUL CARE LOVESTE FEMEIA SAU COPILUL NU E IN STARE SA DE A JUDECA INNAINTE DE A FACE ACEL LUCRU. NU E IN STARE SA SE GANDEASCA, CA LOVIND FACE MAI RAU. incerca si fii mai atenta(hoata) si vezi cum merg lucrurile schimbandute intr-un fel sau altul. daca nu, te sfatuiesc sa il lasi, e bine pentru tine dar si pentru copil. sa auzim numai de bine. succes.

| elamit a răspuns:

In primul rand paraseste-l te si inseala, te si loveste asta nu e om

| karminna a răspuns:

Te inseala, te loveste...probabil e genul de om care gandeste in felul urmator:sunt barbat deci am dreptul sa calc si stramb. tu gandeste-te la tine dar in primul rand gandeste-te la copilul tau care nu creste intr-un mediu sanatos.acesti copii devin si ei violenti in timp din cauza a ceea ce vad in casa.alegerea e a ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Georgesur, cred ca ai facut insolatie, dar e normal pe caldura asta, decat sa scrii prostii de ce nu cauti un site pentru adulti si-ti pierzi vremea pe acolo unde femeile nu lasa niciodata barbatii sa se plictiseasca pe plan sexual( ca ei de-aia inseala, nu de curiozitate sau de lipsa de maturitate, si te bat fiindca ii innebunesti cu geloziile nu ca sunt niste lasi complexati care doar la cineva inferior fizic pot sa ridice mana), in fine parerea mea este ca o data ce te loveste nu mai are nimic pentru tine nici macar respect ce sa mai vb de dragoste, dar indiferent cine ce iti va spune pana nu vei gasi in tine puterea sa te rupi de el nu te va ajuta nimic.nu te mai amagi singura mai bine nu va fi, tu stii ce te tine langa el dar cum poti sa iubesti un om care-ti face atata rau?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatii mereu isi inseala femeile... insa daca deja te loveste. nu face sa mai fii cu el!

| roxanik26 a răspuns:

Mi-am facut si eu cont este iarnagrea. va multumesc din tot sufletul pentru sfaturi!

| pit2y a răspuns:

Un barbat care loveste o femeie nu e un barbat... asta e prima chestiune a doua si a treia suna in felul urmator : Ori il faci sa fie numai al tau ori te desparti de el. Inteleg ca il iubesti inteleg ca ia un copil cu el dar incearca sa-ti dai seama ca nu e bine ceea ce faci... parerea mea.