| fabiutu a întrebat:

Sotul meu nu se mai simte atras de mine au trecut aproape 10 luni de cand nu sa atins de mine, mentionez ca am nascu acum 5 luni. Ce sa fac? va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Relax a răspuns:

Pfff cam mult timp.Incearca sa vb cu el, imbraca-te cu ceva mai sexy, atrage-i atentia.Cine stie poate se gandeste ca nu mai este la fel dupa ce ai nascut.Comunicarea este cheia.Si nu te concentra doar asupra copilului

18 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

In astea 6 luni aflai siiigur motivul!

Abia acum iti pui intrebarile astea?!

Du-te si vorbeste cu el ca nu noi suntem sotul tau!

| Flav a răspuns:

@vubu - oglindeste mai bine cine da sfaturi idioate.
Inainte de toate, nu inteleg. Esti maritata, deci ar trebui sa fii la o varsta unde maturitatea si intelepciunea ar trebui sa-ti spuna faptul ca n-are ce cauta o astfel de intrebare pe meleagurile Internet-ului. Ce sfaturi doresti sa-ti dam, cand e o problema delicata unde noi habar n-avem de fapt cum sta treaba, nu cunoastem absolut nimic. Dar, intr-o relatie, mai ales de casnicie, sa nu intretii relatii sexuale cu sotia timp de 10 luni ( caaaat? 10 luni? wow!) mi se pare ceva de domeniul hazardului. Este clara situatia, cel putin pentru mine. Cum sa stai c-o femeie in casa si sa nu te atingi de ea? Cum sa dormi cu ea in acelasi pat, s-o iubesti!? (e sot doar, nu?) si sa dormi pe coltisorul tau linistit? God, damn it, nu e asa greu sa vezi unde e adevarul. Intelege-l singura, nu vreau sa ti-l zic eu, ar fi prea dur.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încearcă să te apropii tu de el să-l provoci, să-i stârneşti pasiunea. Vorbeşte şi cu el despre asta şi vezi ce îţi spune.

| Dizzydizz a răspuns:

Pf...pai poarta o discutie civilizata cu el, fii senzuala cu el noaptea, imbracate sexy si foloseste-ti sex-appeal ul.tongue

| OanaG a răspuns:

Hei nu te panica!

Ai incercat sa-l captezi cu seri romantice, sa faci tu primul pas? Neaparat el trebuie sa-ti ceara asta? Ia si tu initiativa!

Daca te respinge si atungi cand vrei sa-l saruti atunci chiar e o problema, dar atat timp cat se poarta frumos cu tine[dar totusi nu intretine relatii sexuale cu tine] eu zic sa vorbesti cu el.

Intreaba-l :ce se inatampla cu el de nu mai e atat de tandru, are pe altcineva? etc.

| vyolycy a răspuns:

Pfff km mult timp...iti sp parerea mea dar nu te supara:eu una m-as gandi ca ar putea avea pe altcineva ca un nu ar putea sa stea sa stea asa mult fara sa se"linisteasca"si se par prea mult alea 10 luni si e evident ca in 10 luni nu a stat el degeaba...
vorbeste cu el si vezi de ce se comporta asa, de ce numai e atras de tine, ce la facut sa se comporte asa.vezi poate ca te-ai schimbat si tu dp aceasta nastere si numai esti asa cum si-ar dorii el...incearca sa aflii de el toate raspunsurile de care ai tuu nevoia

bafta

| bkmad a răspuns:

Spune-i ce simti ce te doare si te apasa poate ca este putin deprimat trece printr-o perioada mai grea daca are un loc de munca poate fi acesta copilul si nu stie cum sa castige bani mai bine pentru familia voastra sa va fie mai bine. Vorbeste cu el exact ce simti in momentul acela!

| andrei a răspuns:

Ce sfaturi idioate...numai la necazuri se gandesc...adica doar prin simplu fapt ca nu sa atins de tine nu inseamna ca gata are pe altcineva, daca ar fi fost asa de ce ati facut un copil?

Banuiesca ca nu se atinge de tine deoarece crede ca inca nu tiai revenit dupa nastere si na daca el nu vrea atingete tu de el!

Bafta!

| AlndChocolate a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el.Intreaba-l de ce nu mai e atras de tine, ce s-a intamplat. Daca nu doreste sa iti dea explicatii, sau se enerveaza inseamna, sau nu doreste sa raspunda, cred ca nu te mai place.Repet incearca sa vorbesti cu el foarte serios, e ultima voastra sansa.
Succes si sa-ti traiasca copilasul!;*

| niko_7262 a răspuns:

Cred ca totul a venit cu presiune asupra lui. Da-i timp, daca aveti o casnicie inseamna ca aveti si un trecut si va iubiti mult.Banuiesc ca fizicul tau s-ar fi schimbat in timpul si dupa sarcina si asta sa-l deranjeze. Dar mi se pare o prostie.Pentru ca o femei si o sotie se iubeste pentru ce este ea, pentru sufletul si inima ea.Aspectul fizica conteaza la 16-17 ani.Nu intr-o casnicie cand faptul e deja consumat
Daca simti ca sotul tau nu te mai iubeste, convoaca o discutie serioasa intre voi.Nu mai sunteti singuri aveti un bebe ce are nevoie atat de mama si de tata, de iubirea amandoura.Sotul tau va trebuie sa inghita.
Bafta:*:**:*

| noName_8681 a răspuns:

Pai atinge-te u de el...

| Liviu3478 a răspuns:

Deci ai nascut acum 5 luni?
Poate ii e frica sa nu paesti ceva dac aactioneaza intr-un fel ma refer la pat.
Si daca vrei ca sa il aduci din nou peste tine inceraca si tu sa fi i cat de poate de provocatoare si hot dar cu putin vorbe mai multe gesturi.

| Gentiana a răspuns:

Poate nu a dorit acest copil sau tu nu prea il mai bagi in seama fiindca trebuie sa ai grija de copil, sau poate te`ai schimbat si fizic si psihic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca are pe cineva inca din perioada prenatala. Ce naibii e asa greu? Cind orice barbat dupa atita abstinenta ar desface in doua o femeie el se abtine sa nu cumva sa te doara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, voi dati stupid unui raspuns care nu va convine sau care nu-i adevarat? Ptr ca, daca n-ati observat, sint doua chestii extrem de diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ma pe mine. id de mess mihaienache2006@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti swing indiferent cat de greu ar fi la inceput, excitati sotul, ofera-i placere carnala si intelegere si totul va fi bine

| dasdasdasdasdasd a răspuns:

Off Motive sunt destule dar nici tu nu dai prea multe detalii de exemplu cum era inainte sa ramai insarcinata, Eu zic sa incerci sa discuti cu el, poate are vre`o problema, sau dupa un timp fara sa intretineti relatii sexuale a intervenit monotonia si trebui o mica scanteie. Motive sunt destule Poate are pe alta, Poate Doamne fereste are alte inclinatii sexuale si si-a dorit doar un copil, Intrebari sunt Multe Dar raspunsul decat el il stie asa ca incearca sa discuti cu el Si referitor la sfaturile mele Nu le lua in nume de rau. Orice este Posibil!