| SadGirl_1471 a întrebat:

Hey! Ma numesc Adriana si mi-am facut cont deoarece sunt destul de disperata. Acum aproape 3 ani m-am imprietenit cu un baiat. Il iubeam si ma iubea ff mult. Mi-a adus cele mai frumoase cadouri de ziua mea. Eram prieteni fff buni, pana cand... Anul trecut o fata Andreea ne-a despartit. Nu in sensul ca eram impreuna, in sensul ca ne-a stricat prietenia. Vorbea cu mine, doar daca intram eu in vorba cu el. Daca aveam nevoie de bani, ii ceream, iar el imi imprumuta. Dar s-a departat totalsad. De anul trecut, nu a mai vorbit cu mine, decat pe messenger putin la inceputul anului cand il contactam eu. Acum eu s-a mutat in alta clasa. El este in B si eu sunt in C. Il vad cum se uita la mine, ceva de genul sad-happy. Il vad, iar cand il mai vad la scoala se uita mine, iar intr-o miercuri, am trecut pe langa el si intentionat m-am atins de el, dar am facut ca si cum as fi facut din greseala, dar nu a reactionatsad. Acum este impreuna cu o colega, dar dupa cum se uita la mine, nu mi se pare ca este fericit. Adica se uita sad, il vad uneori se holbeaza. Sincera sa fiu inca il iubesc. Si vreau sa ma impac cu el, dar chiar nu stiu cum. De vorbit nu stiu daca pot, deoarece nu am vb cu el din octobrie, ce rost ar avea sa-l salut acum? Nu inteleg de ce s-a suparat, nu l-am barfit niciodata si nu as face asta niciodata deoarece tin la el. Chiar daca nu imi vorbeste, inca tin la el si as face orice sa fim ca inainte. Adica prieteni, fff buni care ies in oras, la plimbare ca inainte.
Va rog, ajutati-ma!
P. S.: Am mai primit sfaturi: "Dar intra in vorba cu el, vorbeste-i" este usor de zis. Foarte greu de facut stiind ca nu ai vb cu el de 4 luni jumatate, aproape 5. Aveti idei cum as putea sa ma remarc in fata lui? Vreau sa fim ca inainte, as face orice deoarece inca tin la el fff bun si sunt sigura ca, poate simte ceva din privirile lui. Va rog frumos, sunt disperatacrying.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca tu nu vei lua alternativa, el cu atat mai mult nu o va face. Deci, trebuie sa stabilesti odata, vei astepta tot timpul asta ca el sa te conteacteze? Sau incerci sa vorbesti in continuare cu el? Eu zic ca, din moment ce tot spui ca tii atat de mult la el, esti in stare de a face acest sacrificiu. Apropo, sa-ti spun ceva: sa nu il coplesesti cu prea multa atentie, deoarece va continua si mai mult. Incearca sa fii indiferenta, daca il surprinzi uitandu-se la tine, acorda-i o privire scurta in treacat si apoi intoarce capul. Este bine sa-ti gasesti niste prieteni noi, si sa umbli cu ei prin preajma lui aratandu-te distrata in acelasi timp, fara a-i acorda lui atentie. Vei vedea ca, in curand [poate nu in viitorul apropiat], se va baga in seama cu tine. Sau, o a 3-a varinata ar fi, sa rogi o prietena de incredere, sa se duca la el sa-l intrebe ce s-a intamplat intre voi [de prefarat el s-o cunoasca pe fata respectiva, ba chiar sa fie destul de apropiati, ai putea pune chiar o colega de-a ta sau de-a lui]. Succes!

4 răspunsuri:
| tia a răspuns:

Pai daca tu nu il contactezi, el nu te contacteaza, cum sa vorbiti? Cineva trebuie sa faca primul pas, aici nu se tine cont ca nu ai mai vorbit cu el de 5 luni. Daca iti doresti sa iti recapeti prietenul trebuie sa vorbesti cu el, sa incerci sa te apropii din nou de el. Intr-o zi il saluti, in alta il intrebi ce face, apoi pe mess, si usor-usor lucrurile se regleaza de la sine, daca va doriti amandoi acest lucru.
Sincer, nu stiu ce alt sfat ar putea sa iti dea cineva. Bafta.

| VanillaBie a răspuns:

Si eu sunt in aceeas situatie dar cu o prietena trebuie sa îl intrebi ce i-a spus fata aia si sa clarifici situatia dar daca nu poti sa vb cu el vb cu fata aia andreea si ai sa reusesti succeswinking

| LuMaRoCk a răspuns:

Despartel de fata aia si dupa aceea cand ramane singur sa fiti impreuna

| SadGirl_1471 explică:

Hey! Multumesc ca v-ati deranjat sa cititi tot si sa raspundeti. Am vb cu baiatu` pe mess si nu a fost chiar cum ma asteptam. A vb frumos; x si mi-a explicat niste chestii...Imi fine mersi mult as da fundita la toti da nu pot...Acum sper sa se mai rezolve ceva. De ex sa ma salutelaughing. Ok.BYE!