| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste un om care se simte panicat/ciudat cand e atins de altii sau stau prea aproape de el? caruia nu ii place sa fie atins prea mult

12 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Am gasit o chestie numita aphephofobie. Frica/teama de atingere.
Nu stiu totusi cat de relevanta e pentru tine.

| RAY a răspuns:

Am uitat cum se numeste medical vorbind, din pacate ori sunt de vina frustrarile, dezamagire ori are o paranoia cum ca cineva i vrea raul mereu

| Innsbruck a răspuns (pentru RAY):

Pur si simplu nu imi place cand cineva ma imbratiseaza prea mult sau in exces sau se tot lipeste de mine. Nu simt ca imi vrea raul sau ceva, pur si simplu ma incomodeaza

| RAY a răspuns (pentru Innsbruck):

Specia noastra a trait milioane de anii in grupuri problema e ca noi nu am mai evoluat de mult timp asa ca nu suntem adaptati acestei lumii nebune asta e adevarul faptul ca te icomodeaza e ceva ormal in trecut nu intarniam atatea persoane ca azi pentru grupul nostru era mic si rar ne intarneam u alti, nu vad nimic rau in ceea ce afirmi e ceva normal, doar o mica parte a populatiei poate sa darame bariera asta dar uitate si tu nu vezi ca grupurile tot inchise au ramas negri cu negri, albi cu albi exemplu cel mai bun e america

| Drimmero a răspuns:

Disperat de viata!

| MagieAdevarata3443 a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt si anumite boli care te fac sa te comporti asa. Penibila incercare de a parea amuzant sau inteligent

| Drimmero a răspuns (pentru MagieAdevarata3443):

Asta ai dedus tu, ca am incercat sa par inteligent si amuzant pe un site? Bwuahaha, trolling de calitate avem si noi?

| MagieAdevarata3443 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu. Doar pe tine din pacate

| Drimmero a răspuns (pentru MagieAdevarata3443):

Ma asteptam sa-mi raspunzi mai complex, ceva mai original, dar m-am inselat, alt reply de la mine nu mai vezi!

| MagieAdevarata3443 a răspuns (pentru Drimmero):

Nici macar o basina nu merita irosita pe tine daramite ceva complex copile laughing. Alea le pastrez pentru cei mai interesanti

| Lawliet14 a răspuns:

Frigid?

| MagieAdevarata3443 a răspuns:

Posibil sa gresesc dar cei care sufera de autism urasc sa fie atinsi. Poate mai sunt si altii