| belieber4ever a întrebat:

Va rog foarte mult sa cititi tot si sa-mi spuneti parerile voastre, si ce ati face in locul meu PLS. Asa deci este un baiat mai mare cu 2 ani decat mine, si imi place de el foarte mult! Se uita la mine mereu cand are ocazia si de vreo saptamana vorbim pe mess pana la 12 noaptea sau mai tarziu. Dar s-a dat barfa prin scoala ca mie imi place de el si desigur ca a aflat si el si m-a intrebat pe mess daca imi place de el si eu i-am zis ca nu De ce? pai daca lui nu-i place de mine si imi zice ceva genu :uitate dupa altcineava ca mie numi plk d tine. sau nu stiu ce cred ca o sa mor. Dar noi nu ne bagam in seama la scoala adica ne uitam unul la altul si eu sunt prea timida ca sa filtrez. Deasemenea pe mess este foarte sincer cu mine adc daca il intreb d o fata (cu care a stat ) imi zice tot ce vreau sa stiu. Acum doua zile am vorbit cu el si m-a intrebat de ce sunt timida si eu l-am intrebat adica cum si el a zis ca trebuie sa iasa intr-adevar era 1 noaptea si mi-a zis ca vorbim a doua zi la scl. Si a venit a doua zi adica ieri si venea la mine in clasa pe hol vorbeam cu o fata ceva genu :vezi ca stiu engleza iau 10 la test. si el trecea si sa oprit s-a uitat la mine si a zis 'cool' etc. Eram foarte happy si apoi a venit iar la noi in clasa si un baiat de la mine din clasa a zis :uiteo pe gagicata. si a aratat spre mine si el s-a uitat. Iar eu nu mam putut abtine sa nu rad. Apoi pe mess ma intr iar daca imi place de el i-am zis ca nu si apoi nu am mai vb, Azi nu a intrat deloc pe mess si. nu stiu oare am gresit ca i-am spus ca nul plac, oare el ma place, ma simt asa de rau va rog ajutati-ma!

10 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Bun deci uite ce as face eu in locul tau! Mi-as da seama ca el ma place pentru ca daca a iesit de pe mess inseamna ca s-a suparat intr-un fel ca nu i-ai zis ca il placi! As incerca sa aflu niste sfaturi despre filtratat si sa numai fiu timida! ex: sa merg eu la el sa ma bag in seama etc!

| belieber4ever explică (pentru Didi908):

DevonneDevonnezia nu a iesit dar nu a mai vorbit deloc... de obicei ma mai intreba ce mai fac sau chesti din astea...

| hideaway a răspuns:

Cea mai bună metodă este sinceritatea. Nu trebuie să-ţi ascunzi sentimentele. Dacă a reacionat într-un mod mai puţin plăcut când i-ai zis că nu-l placi, asta înseamnă că el te place. Nu te teme. Mereu, şi mereu lucrul numit »sinceritate«, a funcţionat. Lasă-i un mesaj pe messenger, şi spune-i adevărul. Va înţelege. El, poate că acum este »supărat«, dar când îi vei zice adevărul vă veţi împăca. Noroc.

| belieber4ever explică:

Credeti ca daca ii zic ceva genu : ' vrei sa-ti spun adevarul? dar mai intai de curiozitate zi-mi ce ai spune daca as zice da ' nu o sa ma creada o nebuna?

| Didi908 a răspuns (pentru belieber4ever):

Nu o sa te creada nebuna, ba din contra poate simte acelasi lucru ca si tine! Baietilor le plac fetele care nu prea sunt timide si le spus totul fara sa se simta jenate! Ex: cazul tau

| belieber4ever explică:

TPU acu 2 zile am vorbit iar cu el, mi-a cerut web am facut glume m-a intrebat iar dc sunt timida si acu cateva zile mi-a zis buna eu nu l-am auzit si nu i-am rasp. acum nu mai intra p mess cand m-a vazut s-a intors cu spatele la mine da nu stiu de ce, colegii lui il sacaie (ii zic intruna numele meu ) si el a zis ' si ce te oftici? ' da ma rog sa alergat ump cu ei... nu mai inteleg nimic...

| yozuza97 a răspuns:

Eu din cate am citit aici ...am observat ca e cam aceeasi poveste ca a mea.si eu am patit la fel :X dar spune-i ca da il placi si o sa-ti maruriseasca si el ca te place ssi nu conteaza ce zic ceilalti important e ca tu sa te simti bine

| belieber4ever explică (pentru yozuza97):

Yozuza97 multumesc de sfat dar daca nu ma place ce fac?

| belieber4ever explică (pentru yozuza97):

Si mai mi-a spus ca daca ii mai aude ii 'bate' m rog a zis cai bate in gluma dar parea nervos nu stiu ce sa zic... asta dupa ce i-am zis ca nu

| yozuza97 a răspuns (pentru belieber4ever):

Ia incearca sai explici cal placi. daca asta simti cu adevarat fa pasul asta cat mai ai timp dupa s-ar putea sal pierzi ...si daca nu te place nu moare nimeni iai spus parerea ta despre el