| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un baiat la 20 de ani, pana acum o luna n-am avut nicio problema cu erectia, cum veneam cu partenera in apartament aveam erectia stabila de la intrare, era totul perfect. De o luna am schimbat partenerul cu o fata serioasa pe care n-o vedeam si n-o iubeam ca un partener sexual, desi arata destul de bine, imi placea ca e draguta, educata si foarte desteapta (spun asta pentru ca ma gandesc ca este vreun factor psihologic la problema pe care o s-o spun). De cand sunt cu aceasta fata, nu am o erectie stabila cu ea, in schimb daca vad o fata de care imi place, erectia isi face si ea prezenta, dar cu fata asta pur si simplu nu pot sa o fac cum trebuie desi vreau si ma fortez sa fie ok, functioneaza cand imi face oral dar dupa cand vreau sa ii introduc penisul in vagin efectiv se intampla ca in acel vechi blestem tiganesc "Sa-ti moara la intrare".
Acum daca ati putea sa-mi dati vreun sfat care m-ar ajuta. Stiu de la niste prieteni ca iau Maraton Forte inainte de sex, n-am luat niciodata. Am gasit ceva ce se numeste PlusErex, 30 de comprimate si ma gandeam ca poate ar trebui sa incep sa iau cate una in fiecare zi pentru a-mi forta erectia. Ce pareri aveti? Sper sa dau de oameni seriosi si priceputi care sa ma ajute. Multumesc in avans!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am impresia ca fosta ta a pus "blestemul tiganesc" pe tine, ca ai parasit-o. tongue

Cica nu exista barbati impotenti doar femei nepricepute.

Reflecteaza!
Zicalele au la baza experiente seculare!

| morfeo a răspuns (pentru Bula):

Buna asta!?

| Sofer a răspuns:

Nici în timp ce va sărutați. Nu ți se ridica?

| George1337 a răspuns (pentru Sofer):

Nu, doar la oral.

| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

Saracul...

| JicaContra a răspuns:

Viagra... funda?
nu, nu sunt funda wh0re dar ti-am dat EXACT raspunsul corect
si hai sa iti si dovedesc
viagra iau actorii de p0rn care nu pot avea erectie timp de cateva ore cat se filmeaza, dar cu viagra... POT!

totusi, daca nu iti convine raspunsul, sunt unii care se feresc de viagra ca de dracu, plus ca numai ieftina nu e, atunci mers la urolog, insa ma cam indoiesc, ca are ce sa faca, singur demonstrezi ca daca ai la ce sa te exciti, nu ai nici o problema cu erectia, iar chestia asta, am vazut cum s-au aruncat-o doua fete care au fost cu acelasi baiat in fata:
"are probleme cu erectia, ciudat, cu mine nu a avut nici o problema"

| seth2016 a răspuns:

>> Maraton Forte, PlusErex
Arunci banii de pomana. Din ce stiu eu exista doar doua suplimente alimentare testate care au efect Yohimbina si Arginina. Dar si daca le iei probabil nu-ti vor salva viata sexuala.

Problema se poate trage de la schimbarea partenerului. Nu te simti atras sexual de noua prietena. Si/sau ceva nu e indeajuns de sexy, poate fi parul, unghiile, mai stiu eu ce.

Sau poate pur si simplu nu ai chef de sex, dar il faci pentru ca trebuie facut.

Daca esti interesat intr-o relatie pe termen lung think again, chiar iti place fata asta, te excita, ai chef sa faci sex cu ea?

| doctorandus a răspuns (pentru seth2016):

Multe suplimente alimentare, in special cele chinezesti, sunt pline de medicamente alopate.

Un supliment alimentar este un produs care poate fi incadrat in mod lipsit de pericol la mancaruri (alimente).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la medic.

| Michaeel a răspuns:

Poate acea fata nu te "excita" dacă spui ca nici nu o iubești și doar îți place de ea ca e educata și știe sa se comporte. Dacă nu vezi nimic la ea și nici nu îți provoacă o erecție e mai bine pentru amândoi sa va despărțit.

Răspuns utilizator avertizat

Faptul că e drăguţă, educată şi foarte deşteaptă nu e suficient pentru o erecţie, nu o găseşti destul de atractivă sexual. Ai nevoie de mai multă stimulare, nu neapărat fizică, ci psihică.

| Onisim10 a răspuns:

Incearca sa iti schimbi partenerul.