| anonim_4396 a întrebat:

Spune-ti va rog daca am procedat corect!
Situatia este asa. In ultima vreme ii suport cam multe iubitului meu. Asta fiind : cand se enerveaza si nu ii convine ceva imi zice "azi nici nu mai vreau sa aud de tine", "sa ma lasi in pace" si multe alte cuvinte dureroase. Dupa ce le zice tot eu il caut, ca pe el nu il lasa orgoliu. Imi face atatea faze, si eu mereu il iert. Si daca se nimereste vodata sa tip si eu sau sa ii inchid telefonul ca ma enerveaza prea tare, iese cearta foarte mare. Ca eu daca fac toate astea incep sa ma racesc fata de el, si ca trebuie sa inteleg ca asa e el. Nu ar lasa deloc de la el, si are tupeul sa imi zica mie mereu ca nu las de la mine. Ca eu il enervez si ca il provoc. Si eu mereu nu mai stiu ce sa fac, si cum sa ii mai vorbesc.

Astazi l-am sunat si mi-a zis ca este la after school. Si ca de asta nu mi-a dat nici un semn. Bun am inteles, pana am auzit ca se aud papagalii care ii are el acasa. Si atunci i-am zis ca de ce m-a mintit. Si la care el mi-a zis "ca asa mi-a venit". Si i-am inchis telefonul, ca sa nu scot ceva pe gura si sa imi para rau dupa. Cum vine chestia asta ca minti un om ca asa iti vine tie? Si dupa imi trimite mesaj "ce sunt cu atatea figuri?"

Aici va intreb eu, am procedat bine?!

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

El te minte, l-ai prins cu minciuna si tot el e suparta ca vai faci figuri? Da "tare" se mai implica baiatu asta in relatie si te respecta de nu mai poate...
Ar trebui sa te gandesti bine ce vrei sa faci, dar eu cred ca te consumi degeaba pentru relatia asta.

15 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ai procedat bine.El este cel cu figuri şi dacă nu crede aratăi mesajele de pe TPU.Eu îţi sugerez să te desparţi de nesimţit! Cum să-i spui unei fete să mă laşi în pace, să nu-i tragi una în freză? Mă mir că te-ai abţinut! Este un porc, evita genul ăsta de băieţi.

| Azµre a răspuns:

Nu merită! Ai procedat corect, bravo!

| Oana92 a răspuns:

Cel mai bine ai proceda daca ai incepe sa te iubesti pe tine mai mult decat pe el si ai pune capat relatiei. Are prea multe gesturi...

| MeConstantine a răspuns:

Relatia moare incetul cu incetul si tu stii asta mai bine ca oricine. Sfatul meu este sa te hotaresti ce iti doresti tu sa faci in legatura cu asta pentru ca nu este bine deloc ceea ce se intampla.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draguto.
Cat de prieten sau iubit iti este ce-l ce-ti spune : azi nici nu mai vreau sa aud de tine", "sa ma lasi in pace?

Ar fi bine sa vezi daca chiar ai o relatie cu el, sau stati impreuna asa, numai degeaba.
Te-am tzucat, si nu uita ca tu esti Nr 1 in viata asta.

| LovellyAngel a răspuns:

After School? Câți ani aveți, 11?

| Lexiiii a răspuns (pentru LovellyAngel):

Nu draga mea happy dar in unele licee mai e si after schcoolwinking

| LovellyAngel a răspuns (pentru Lexiiii):

Citez: After School = locaţii unde copiii ( clasele I-IV ) pot petrece util timpul de când ies de la şcoală până în momentul în care părinţii scapă de la serviciu şi vin şi-i iau.
Poate nu ştii tu să explici. happy

| Lexiiii a răspuns (pentru LovellyAngel):

Stiu perfect ce zic. Dintre toti care mi-au raspuns numai tu te-ai trezit sa comentezi aiurea(fara suparare) happy

| LovellyAngel a răspuns (pentru Lexiiii):

Atata timp cat iti expui problema pe un site te poti astepta de la orice happy Eu doar m-am mirat cand am vazut After School, ceea ce inseamna un fel de internat pentru copii pana in 10 ani, ti-am si dat citat de pe net sa nu crezi ca m-am trezit aiurea, asa ca nu cred ca stii perfect ce spui.

| Lexiiii a răspuns (pentru LovellyAngel):

Inca odata stiu ce spunwinking Este after school, numai ca face meditatii, nu e ca in clasele 1-4 unde profesorii ii ajuta pe copii sa faca temewinking Face meditatii, dar la el la liceu asa se spune big grin Sper ca te-am lamurit draga

Răspuns utilizator avertizat
| AriantheLissa a răspuns:

Eu spun ca ai procedat corect, avand in vedere ca el este cam orgolios si cam certaret.
Probabil sunt doar niste impulsuri care i-au venit pe moment cand s-a enervat insa daca nu inceteaza, ar fi bine sa-ti gasesti alt prieten.
In cazul tau, el te raneste si tot el te intreaba ca "ce sunt cu atatea figuri?"; mie nu mi se pare ceva firesc, asa ca ori te desparti de el ori ii spui in fata ce te deranjeaza. happy

| MissPussy a răspuns:

Da, nu este corect. Eu cred ca el doar isi bate joc de tine. Daca te-ar iubi cu adevarat nu ti-ar demonstrao asa. Ar fi mai bine sa il lasi. Asta mai tarziu o sa te insele. Nu merita efortul.

| Andreiandy11 a răspuns:

Lasa-l si gaseste-ti altul ca e prea nesimtit cu tine. ii faci in ciudawinking