| dollELIAdolli a întrebat:

Spuneti-mi care sunt simptomele exacte cand trebuie sa ai menstruatie dar nu prima data

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai incep sa te doara sanii chiar se umfla. un pic. dureri in partea de jos a corpului..intelegi tu...si ai o stare un pic nervoasa.

| dollELIAdolli explică (pentru VadTot):

Multumesc mult dar partea cu sanii mi sa inamplat dar multe colege mi ziceau ca te doare capul alta imi sp ca te doare spatele si nu am stiut

| Deeen a răspuns:

Dureri de spate, durere de sâni, irascibilitate, uneori stări de greață și dureri de cap.

| dollELIAdolli explică (pentru Deeen):

Scuza-ma dar nu am inteles cuvantul irascilitate

| bybuu13 a răspuns (pentru dollELIAdolli):

Cuvantul se scrie "irascibilitate" nu "irascilitate" laughingsi puteai sa cauti pe dex online, dar daca nu ai cautat tu, iti spun eu happy cuvantul irascibilitate inseamna a se enerva foarte usor/din orice.