| oscar a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce inseamna o ¨curva¨ din punctul vostru de vedere?

Răspuns Câştigător
| adytzzkiss a răspuns:

Buna! Eu femeia/fata curva o consider pe aceea care sta pe marginea drumului (de preferabil aproape de padure)...cu haine pe care nici nu stiu de ce si le mai ia ca oricum se vad toate prin ele, si care poarta o fusta mini care o mai si ridica si face semne gen "Haida! Haida"...laughinghappy:laughing)laughing)laughing...

Hai ca am zis. o.

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

WC public.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

O femeie care se culca cu mai multi barbati...bine sincera sa fiu tind sa folosesc termenul acesta si cand vad o fata ca schimba baietii ca pe sosete sau o tipa care ma enerveaza happy

| juniper a răspuns:

O tipa care s-o culcat cu mai multi barbati, decat o schimbat ea sosete.

| JustMeFlory a răspuns:

O albinuta care umbla din floare in floareeelaughing)

| Betty18 a răspuns:

Una care se lasa usor si se culca cu mai multi baieti des

succes

| Irina a răspuns:

In afara de "fatucile" care pazesc centurile oraselor. cele care azi umbla cu unul, maine cu altul si hop top in pat de la prima intalnire.

Bineinteles. si cele care au un prieten stabil si pe langa se culca cu nu stiu cati. Am cunoscut un specimen din asta si motiva ca nu se desparte de prietenul ei pentru ca nu are cum sa gaseasca unul cu o marime la fel. Nu imi mai trebuie sa cunosc astfel de persoane!

| Kidu a răspuns:

O femeie/fata care se culca cu mai multi barbati din placere, si recunosc, si eu folosesc termenul cand vad fete care au alti iubiti in fiecare zihee hee

| lenyia a răspuns:

"un om cu 2 fete"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cúrvă (cúrve), s. f. – 1. Prostituată, tîrfă. – 2. Pasăre acvatică (Larus leucocephalus). – Mr. curvă. Sl. kurŭva (Miklosich, Slaw. Elem., 27; Miklosich, Lexicon, 324; Cihac, II, 88; Berneker 651); cf. ngr. ϰούρβα, bg., sb., rus., alb., mag. kurva. – Der. curvar, adj. (libertin, afemeiat, desfrînat); curvoi (var. curvaș, curvăroș, curvăreț, curvarnic), adj. (libertin), formă înv.; curviștină (var. curvulice, curvuleasă), s. f. (prostituată); curvesc, adj. (de curvă); curvește, adv. (ca prostituatele); curvișag (var. curvușag), s. n.; curvime, s. f. (curvie); curvări, vb. (a duce o viață destrăbălată); curvăresc, adj. (de curvă); curvărit (var. curvărie), s. f. (curvie); curvărăsie, s. f. (curvie), rezultat din încrucișarea cu carvarasa; curvărăsi, vb. (a duce o viață destrăbălată); curvi, vb. (a duce o viață destrăbălată; în vechiul drept canonic, a fornica); curvie, s. f. (viață destrăbălată; prostituție; împreunare trupească; în general, peăcat trupesc, adulter, incest). sursa:deX laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata/femeie care are mai multe aventuri cu barbati diferiti nu pentru bani ci pentru distractie...si bineinteles tipa care mereu se crede mai presus de cele altfel ca ea, crezandu-se superioara///pacat ca nu se uita in oglinda! mai pe romaneste:o parasuta!