| Bianca78 a întrebat:

Ce este sexul din punctul vostru de vedere?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Este o modalitate de a obtine placere, asta este sexul, fie prin penetrare, masturbari, petting (frecari de corp fara penetrare).
Si asa tehnic este stimularea centrilor nervosi fie din vagin sau clitoris, fie de pe capul penisului, si asa se ajunge la acea placere.
Fie penetrare, fie masturbari fie altfel, la baza tot stimularea centrilor nervosi inseamna adica prin atingere cumva.

Nu punem in urma a ce apare sexul, ca asta stim, atractie fizica si altele, iubire, etc.

Alta definitie mai buna nu vad.

19 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

O forma de interactiune intre doua persoane, care presupune obtinerea placerii, prin stimularea organului sexual sau a anusului uneia dintre parti, de catre organul sexual, gura, mana (degetele) partenerului/partenerei sau prin folosirea vreunei jucarii sexuale, gen strap-on intre femei.

| RAY a răspuns:

Cum spunea Darwin, reproducerea biologica in cadrul unei speci

| Violleta2022 a răspuns:

Te referi la "sex" ca organ sexual, sau la procesul de reproducere, numit "a face sex"?

Detaliile le gasesti pe internet, pe site-uri specifice, fiindca aici nu avem voie sa facem descrieri detaliate.

| Bianca78 explică (pentru Violleta2022):

A 2 a..doar că am întrebat ce ar însemna pentru tine(voi).

| Violleta2022 a răspuns:

Iata ce este sexul!
Chiar tu ai explicat acum cateva topice:

"în 5 Iunie 2021 | Bianca78 a întrebat:

Buna TPU. Am și eu o întrebare. Eu și cu iubita mea(amândoi avem 19 ani) era seara și eram amândoi dezbrăcați și ne jucasem. În timp ce ne jucam eu din greșeală am băgat penisul în vaginul iubitei mele. Am simțit o stare de bine și plăcere în același timp. Ea nu știu ce a simțit ca nu mi-a spus. După ce am făcut asta eu rușinat m-am îmbrăcat repede."

| Bianca78 explică (pentru Violleta2022):

Eu mă refeream la ce crezi tu că este..nu eu sau de la mine din topice.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca78):

Sexul este proecsul de unire a organului sexual masculin cu cel feminin, in vederea reproducerii sau in scopul de a obtine placere.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Orice include contact sexual.
Indiferent daca e hetero, gay, oral, handjob, etc.

| Hammurabi a răspuns:

Eu am vrut să-ți fac un desen. Cu detalii.
Dar după ce m-am chinuit vreo juma' de oră, mi-am dat seama că la desen nu mă pricep deloc.

| VoidEternal a răspuns:

O componentă esențială a vieții de cuplu.

O manifestare a încrederii și intimității dintre doi parteneri.

Cardio laughing

| Crackman a răspuns:

O parte importanta din viata unui cuplu

| anonimuIl a răspuns:

Sexul este foarte important pentru 2 oameni căsătoriți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placerewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lucru mirific care te duc le pe culmile fericire și a extazului.Sexul este cel mai eficient antistres și sportul, ambele sunt inamicul Nr 1 pentru depresie, stres și anxietate.

| ionur a răspuns:

Un nimic. Nu am asa nevoie nu am asa necesitate este un nimic rahatul ăla.

| Danny28 a răspuns:

Nimic

| gogugogugogu a răspuns:

O necesitate/nevoie primara pentru specia umana.

| Gândesclarece a răspuns:

Un examen de nota 10

| Kiwijuice69 a răspuns:

Dorința de a fi una cu partenera