| alinionutz670 a întrebat:

Spuneti mi si mie cum sa-i spun unei fete daca vrea sa fie intr o relatie cu mine! o cunosc pe fata suntem prieteni nah dar nu stiu cum sai zic ca imi place de ea si daca vrea sa fie cu mine....help oer funda!

7 răspunsuri:
| Irinnaaa a răspuns:

Fii sincer. Intreab-o ce parere are despre tine, daca vrea sa fiti mai mult decat prieteni si spune-i ce simti tu fata de ea.

| alinionutz670 explică (pentru Irinnaaa):

Mersi pentru raspuns! dar am intrebat-o si mi-a zis ca sunt dragut :X si nah i-am zis ca sentiemenul e reciproc!

| Irinnaaa a răspuns (pentru alinionutz670):

Atunci ce mai astepti? Fii persuasiv, insista! Iesi cu ea, trateaz-o frumos, fa-i complimente si chestii d-astea si mai revin-o la subiect pana ajungi unde vrei.

| soriinaa a răspuns:

In primul rand, fii tu insuti. Nu incerca sa pari ceea ce nu esti. Ii poti spune ca iti place de ea, si ca ti-ai dori sa fiti mai mult decat prieteni. Apoi o inviti undeva, la un suc sau o plimbare, sau ma rog, unde vrei tuu, vorbiti si o intrebi daca si ea te place, sau pur si simplu daca vrea sa fie cu tine. Fii indraznet, sigur pe tine, cu putin tupeu, dar nu sari calul. Baftaa;*

| alinionutz670 explică (pentru soriinaa):

Mersi am sa tin cont de sfatul tuturor!

| Adytza3107 a răspuns:

Fii atent la felul in care te priveste, vezi daca si ea simnte ceva pentru tine, invit-o la un suc si fii si u atent la ce ii place fetei si pana la urma incercarea moarte n-are nu ai numik de pierdut daca o intrebi poate simnte acelasi lucru pentru tine, nu vei stii niciodata daca nu incerci

| alinionutz670 explică (pentru Adytza3107):

Adica cand vb cu ea se uita intr u gel la mine si cand ma uit in ochii ei zambeste si at zambesc si eu...si nu stiu exact cum sa o intreb...tongue