| HappYorSaD94 a întrebat:

Hello TPU. Am nevoie de mare, mare ajutor, va rog. Ma numesc Adi, 21 ani, si n-am avut nici o prietena pana acum. Unei fete, ii place de mine, iasa cu mine, oriunde o invit, vorbeste non-stop cu mine/facebook, imi povesteste din viata ei, iar eu n-am curaj sau nu stiu cum sa-i spun ca vreau sa fiu cu ea. Va rog din suflet, puteti sa-mi spuneti cum ar trebui sa actionez?sad Am avut 3 refuzuri in trecut, acum cativa ani, si de atunci m-am retras. Fata imi da semne foarte mari c-ar vrea sa fie cu mine, dar sunt un prost, si nu stiu ce sa-i spun. Please... Help!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atunci ce astepti sa te ea de mana sa te duca la altar? du-te la ea man

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic mai simplu. O simpla invitatie la o plimbare in 2 pe aleile unui parc sau mai nou la un mall la o cafea, un suc sau o prajitura poate rezolva problema. Succes.

| HappYorSaD94 explică (pentru corbulalbrosu):

De invitat o invit. De venit vine. dar cum sa-i pun intrebarea daca vrea sa fie cu mine. Asta e problema? sad Mi-e frica de un refuz. Cum sa-i adresez?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru HappYorSaD94):

Chiar faptul ca accepta invitatie constituie raspunsul atat de mult cautat si asteptat de tine. Daca nu i-ar face placere compania ta poti fi sigur ca nu ar acepta invitatia si ar gasi un motiv sa te refuze mai direct sau mai subtil,"elegant".

| 0Andrew0 a răspuns:

Nu conteaza ce ii spui.Conteaza cum o spui.Consta in atitudine.