| HappYorSaD94 a întrebat:

Hello TPU. Am nevoie de mare, mare ajutor, va rog. Ma numesc Adi, 21 ani, si n-am avut nici o prietena pana acum. Unei fete, ii place de mine, iasa cu mine, oriunde o invit, vorbeste non-stop cu mine/facebook, imi povesteste din viata ei, iar eu n-am curaj sau nu stiu cum sa-i spun ca vreau sa fiu cu ea. Va rog din suflet, puteti sa-mi spuneti cum ar trebui sa-i adresez intrebarea?sad Am avut 3 refuzuri in trecut, acum cativa ani, si de atunci m-am retras destul de mult in mine. Fata imi da semne foarte mari c-ar vrea sa fie cu mine, dar sunt un prost, si nu stiu ce sa-i spun, cum s-o intreb daca vrea sa fie cu mine. Please... Help!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui direct, trebuie sa o intrebi asa, is place de un baiat? cu tupeu inainte, ce planurii ai? cu ce fata m-as potrivi? cum ar fi daca am fi iubiti? puneti imaginatia la lucru, stiu cum e cand esti refuzat man dar asta e nu putem trai din trecut

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ok.Te voi linisti cu o chestie.Lasa trecutul de o parte, nu mai exista. Fata asta daca o intrebi va zice "DA". Oricum o sa o intrebi ea o sa-ti dea un raspuns pozitiv.Deci iti trebuie doar curajul sa o privesti in ochi si sa-i spui ca esti atras de ea, inchizi ochii si o saruti! Curaj pentru ca fata te place si asteapta miscarea ta! Repede pana nu ti-o fura altul

| Catalin0424 a răspuns:

Nu e neapărat să o întrebi dacă vrea să fie cu tine. Încearcă să vorbiți mai puțin pe facebook, invit-o să vă vedeți, să vă plimbați. N-o întrebi nimic, pur și simplu când e momentul te uiți în ochii ei 2-3 secunde, o săruți și aia e, n-ai nevoie de aprobări. Fii hotărât! Deznodământul nu are importanță!

| drfeelgood a răspuns:

Pentru situatia ta se potriveste o replica din filmul We Bought A Zoo care m-a ajutat si pe mine in cateva cazuri:"Sometimes the only thing you need is 20 seconds of insane courage".winking

| Borea666 a răspuns:

Ii zici ca-ti place foarte mult de ea si ca cel mai bine te simti cand e ea langa tine. Fara discursuri tampite de pe net si alte chestii de genu. Doar spune-i sincer ce simti si fara ocolisuri.