| Pitiica a întrebat:

Imi spuneti va rog niste citate despre iubire in romana\spaniola sau engleza? ^_^ Fundita pentru cele mai frumoase. multumesc anticipat, apreciez orice raspuns.

3 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Viata nu are subtitrare! Ori o intelegi, ori nu.

Daca m-ai intreba cine sunt, as spune ca "IUBIREA". Daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune ca "IUBESC". Daca ai intreba pe cine, as spune " PE TINE" :*

Au crezut ca pot sa ne desparta! Teapa fraierilor. Ne iubim mai mult ca niciodata.

Totul trece; asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa nu lase urme.

Poti sa fi cel mai dragut baiat din lume. Daca nu sti cum sa te porti cu o fata... Degeababatting eyelashes

Iubirea te ridica, iubirea te coboara. Iubirea iti da aripi, iubirea te omoara.

Nu-mi da prietenie cand vreau iubire. Ca nici eu nu iti dau paine cand ti-e sete.

Rau cu rau, dar mai rau e fara rau. Cine l-ar putea inlocui pe dobitocul tau!?

Pentru a fi fericit trebuie ceva sa faci, pe cineva sa iubesti si in ceva sa crezi

Egoistă e cuvântul ce mă defineşte cel mai bine. N-aş lăsa pe nimeni să te ia de lângă mine

Sper ca te-am ajutat. Funda? puppy dog eyes

| ÐiÐi a răspuns:

-``Pooh, how do you spell love? | You don`t spell it, you feel it``~Pooh to Piglet

-``That`s the story of you and me. From the very beginning we were ment to be.``~Tiger

-`` You`ll be alright. We`re together now. Everything`s going to be fine, you`ll see.``~Belle

-``Who says that my dreams have to stay just my dreams?``~Ariel

-``I used to believe in forever, but now forever is too short.``~Winnie the pooh

-``Ladies do not start fights, but they can finish them``~The Aristocrats

-``You know, I`m so romantic. Sometimes I think I should marry myself.``~Mike

-``When there`s a smile in your heart, There`s no better time to start.``~Peter Pan

-``Every guy wants a good girl to be bad just for him. Every girl wants a bad guy to be good just for her.`` ~Ariel

-``Some people care too much. I think is called love.``~Piglet

-``Even if we`re apart, I`ll always be with you``Christopher Robins to Winnie The Pooh.

Ai cerut citate, nu statusuri. Sper ca tu chiar citate voiai. Sunt toate reale si le-am ales din disney deoarece aceste citate sunt cele mai pline de viata.

| xBiscuiteCuFinetti a răspuns:

"Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău."
„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte..."
„Luați în considerare cât de greu este să te schimbi și veți înțelege ce șanse mici aveți să-i schimbați pe ceilalți.""În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături."
"Nimeni nu pierde pe nimeni, pentru că nimeni nu posedă pe nimeni. Asta e adevărata experienţă a libertăţii: să ai lucrul cel mai important din lume, fără a-l poseda."
"Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte."
"Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm.""Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii."
"Nu sunt supărat că m-ai mințit, sunt supărat că de acum încolo nu te pot crede."