| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog frumos in viata cel mai important e sexul?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cea mai important in viata e sanatatea nu poti exista fara ea, banii fara ei ce ai? te ploua in cap si mori de foame nu te baga nimeni in seama, dragostea parintilor,aprecierea celor din jurul tau nu ai habar cat de mult tanjim ca alti sa ne laude sau sa ne spuna pe nume e o placere imensa,uni ar face rice doar sa se remarce sa fie si ei populari, fiecare clipa a vieti este importanta nu cred ca exista ceva care e cel mai important totul e important,sexul e o dorinta da poti trai eu traiesc de multi anii fara sex de cand m-am lasat de fosta iubita si na n-am murit si am aut ocazi dar nu ma atragea ba fizic ba caracterul ei, am ajuns la conclluzia ca nu e o necesitate, o necesitate sunt alte chesti mult mai importante a invata o limba, a face banii, a invata o meserie etc

8 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Pai da, sa fie masculin sau feminin, daca e altceva e nasol...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da fara sex omul nu poate evolua antropologic

| sofisis a răspuns:

Nu, normal ca nu.
Desi in general e o chestie de perspectiva.
Daca intrebi un pusti de 15-19 ani va considera ca nu exista absolut nimic mai important pe lume si ca fara sex nu se poate traii.
Daca intrebi acelasi personaj pe la 25 de ani, iti va spune ceva cu totul si cu totul diferit.
In anumite etape ale vietii sexul este considerat ca fiind daca nu cel mai important, unul din cele mai importante.
Dar in esenta nu, sexul nu este cel mai important lucru in viata. Este necesar si probabil ca daca ar lipsi ar capata importanta, dar nu merita sa faci un scop in viata din a face sex.

| gemeni6226 a răspuns:

Sexul este important in viata de cuplu. Fara o viata sexuala buna si armonioasa nu functioneaza o relatie. Poti avea o casnicie minunata numai daca dragostea functioneaza foarte bine si la nivel sexual.Dar bineinteles pina cind omul nu traieste in casnicie sau intr-o relatie pot exista lucruri si scopuri marete pentru care cineva se poate dedica, vezi Maica Terezia.Dar subliniez ca in casnicie sau intr-o realtie importanta sexului este primordiala.E primordial ca sexul sa functioneze si sa produca fericire ambilor parteneri.

| mont a răspuns:

Cu siguranta sunt destule lucruri importante in viata, insa sexul NU face parte dintre acestea.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru mont):

Cum sa nu? gandeste-te ca ai tai daca nu faceau sex tu nu mai erai pe TPU raspunzand la intrebari

| mont a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Asa asta in caz ca vrei/cand vrei sa ai urmasi. Nu cred ca la dorinta de a avea urmari face referire necunoscutaa

| beell23 a răspuns:

Da parinti tai!