| Titi_8249 a întrebat:

Stau cu prietenu impreuna de patru luni, dar din pacate prima de dinsu am avut un baiat care am avut o relatie si am fost impreuna un an si ceva, si acum actualu meu mereu imi zice de fostul, care pe mine ma enerveaza deja si nici nu stiu cesa mai fac.sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E gelos pe fostul.
Tu spune-i ca ACUM esti cu el,pe EL il placi,si il vrei. Daca il vroiai pe fostul, nu te-ai fi despartit!
Spune-i sa nu te mai necajeasca de pomana, isi amaraste si lui inima si tie.Degeaba!

8 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

Cred ca iti reproseaza mai mult cum te-ai comportat in ultima relatie, sau mai bine zis felul in care te-ai aruncat in rel cu fostul. Esti moldoveanca dupa cum vb...

| Uilula a răspuns:

Gelos nu inseamna ceea ce credeti toti adica un lucru rau.mie mi se pare in regula ceea ce face dar sa stii ca gelos inseamna sa ii arati persoanei iubite cat de mult iti pasa de ea(el) si sa stii ca i-am explicat si iubitei mele de o gramada de ori ce inseamna "gelos" si sa stii ca poate lui ii pasa de tine si vrea sa afle ce lucruri ai facut cu celalalt baiat pentru a face si el acele lucruri.crede-ma ca exista si aceasta varianta sau poate ca intr-adevar are ceva cu acel om si vrea sa afle mai multe despre el
sau poate vrea sa ia legatura cu el.:d
funda?

| bdn23 a răspuns:

Pai daca nu e un capriciu si e iubire adevarata, poti sa ii spui sa numai rosteasca numele lui in fata ta. Daca nu se poate asa iubire fara gelozie nu se poate. Succes!

| Titi_8249 explică:

Mmmm da e foarte gelos, il iubesc si nu vrau sal perd din partea trecutului care, ma face sa sufar,

| Titi_8249 explică:

Mersi mult.sad

| Titi_8249 explică:

KataSau da sunt deacor, ca o persoana cind e geloasa iti arata cit de tare te vrea numai alui, ect.dar eu nu pot sa inteleg de ce voi baieti sunteti gelosi pe orice fleac,sadsad

| Titi_8249 explică:

Leon.numi reproseaza cum am fost cu fostul,sau mai bine zis cum m-am comportat,doar ma face sa inebunesk,cind ne certam dela orice fleac, imi zice de fostul si asta numai suport, mai bine zis Rusca nu moldoveanca.tonguehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu gelozia nu faci cuplu, lasa-l sa-si gaseasca alta prietena, tu cauta-ti pe cineva cu care sa ai citeva lucruri in comun