| LorenaLorii a întrebat:

Păi, am fost împreună cu un băiat timp de patru luni. Despărțirea a fost ceva foarte greu pentru mine. Ca să pot trece peste m-am combinat cu un alt băiat. Dar când sunt cu acel băiat mă simt mult mai rău, mă gândesc mereu la fostul și aș da orce ca să ne împăcăm, dar știu că nu se mai poate. Ce să fac ca să-l uit? Urgent, dau fundă! ♥

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Ai calcat intr-o balta, usuca-ti pantofii si mergi mai departe. e clar ca nu va potriviti, inapoi nu poti merge asadar ia-ti prietenele si la agatat. pana la urma asta va trebui sa faci, sa cauti mai departe un iubit care sa te implineasca. atunci cand vei gasi un baiat pe care il iubesti cu adevarat vei uita ce a fost fara nici un efort

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Urgent nu se poate. Dupa fiecare relatie in care investesti sentimente ai nevoie de 1-3 ani de pauza. Combinatul cu alta baiat il face pe acela sa sufere, iar tie iti prelungeste perioada dificila. Ia si tu o pauya mica de baieti, macar vreun an si te vei gandi apoi ce ai de facut, cu mintea putin mai limpede.

| AlleSss a răspuns:

Bună!
Nu poţi uita o persoană dragă aşa,peste noapte,doar timpul te poate face să uiţi,parţial,de acea persoană. Tu,personal,nu poţi face nimic,decât să te obişnuieşti cu situaţia. Apropo,dacă eşti cu un băiat,dar te gândeşti la fostul,eu spun să închei relaţia cu el, nu are ce căuta în viaţa ta dacă tu te gândeşti la altcineva, mai mult îţi baţi joc de el aşa. Lasă-l şi încearcă să îţi vezi de viaţa ta, ai să vezi, cu timpul se va clarifica totul.

| Roland_Szekely_1987_ccqi a răspuns:

Pai nu-i e usor ce a ce ai facut un singur lucru pot numai dar daca si celalt te lasa inpace pe tine cu cine esti trebuie sa aierisezi creirul tie trebuie putine calm si liniste fara el nu poti gandi asa ce vrei.