| Hirockers a întrebat:

Stau si ma gandesc.La mine in scoala si cred ca in ziua de azi in majoritatea scolilor sunt o gramada de fete care-si pierd virginitatea de la o varsta foarte frageda si intr-adevar considerate de majoritatea niste tarfe, sunt de acord cu asta. Dar, de ce toata lumea se baga si nu isi vede de trebuie? ce parere aveti despre asta? credeti ca inainte erau altfel?

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca nu comentau si inainte? Oh ba da, comentau si inainte. Si hai sa nu vorbim despre adolescenti, ca nah e varsta, dar sunt oameni si de 40-50 de ani care comenteaza persoane care isi vad de viata lor, care nu fac nici un rau nimanui. Dar sa-ti zic ceva, fetele alea merita aratate cu degetul, si ce viata poate avea un copil de 11-12 ani?

| glamour a răspuns:

Nu, nu era altfel, asa sunt romanii, nu se uita in ograda lor, nu avem ce face.

| smile a răspuns:

Buna! Ai dreptate da multe fete din ziua de azi isi pierd virginatatea la o varsta frageda. Unele o fac din curiozitate.In fine...fiecare alege ce vrea sa faca cu viata lor personala.Toata lumea se baga si nu isi vade de treaba din lipsa de ocupatie presupun.

| Sonny a răspuns:

We all love gossip, e in natura romanilor, barfa, mai ales la femei, iar la baieti, e ceva de discutat, pe o terasa la o bere, ba uite`o pe aia, pe aia o pus "mana" x y z.
Faza cu pe vremuri erau altfel... eu zic ca mare diferenta nu e, doar de varsta, uite de exp eu am avut colega care in clasa a 8 deja avea la activ, 5 parteneri, cu care a avut relatii sexuale, iar cand sa terminam liceu, vine intr-o zii la scoala si ne zice ca e gravida, discutand cu fetele din clasa, am auzit ca nici nu stie a cui e copilul ca, in perioada aia, avea 2 parteneri.
Poate inante de prezentul nostrul, lumea era mai discreta, mai atenta cu cine impartaseste micile secrete, acum frate e ceva de genul, ca si o carte de vizita, o vezi pe una, mama ce mi-o place, asa incerca ceva serios cu ea, si apare cineva din cercul tau de prieteni si zice, ba aia e curva frate, se freca cu ala cu al cu ala, si ramai casca laughing.
Bafta!

| hackey a răspuns:

Pe vremuri era si mentalitatea aia cretina cu sexu' inainte de nunta nu este permis. Nu sunt de acord cu sex de la 14 ani dar nici la 30!

| AnkiCardle a răspuns:

Toti oamenii sufera de boala de a se baga in treburile altora...
Asta e legea junglei straight face.
Mereu o sa apara vorbe. fie ca sunt adevarate sau nu. stii tarfele sunt alea care si`o trag pe bani. deci nu inteleg de ce sunt considerate " tarfe " cele care isi vad de vietile lor private. fiecare are intimitatea sa.
Inainte nu era la fel. generatia de adolescenti din ziua de azi este obsedata de sex >: -d<
Whatever. funda :*?

| DyannaDya a răspuns:

Si la mine in scoala e o fata cam cum ziceai mai sus.Bine.deja nu mai e virgina si are 12 ani.Norocul ei e ca e frumusika, de fapt are multe cosuri pe fata da se macheaza si le ascundewinking. Si datorita faptului asta, majoritatea baietilor o plac si nu le pasa de treaba cu virginitatea.Toata lumea se baga pentru ca e ceva ciudat, nu toti copiii din ziua de azi fac aceste lucruri. Dar in fine.fiecare cu viata luiwinking