| Darja111 a întrebat:

Stie cineva de ce nu mi-a venit ciclu, pentru că la aplicatia aia cu calendar menstrual arată că astăzi trebuia sa-mi vina dar luna trecuta mi-a venit pe 5. Iar in iulie avusem contac sexual dar fara a si da drumu in mine. Credeti ca sunt insarcinata?

5 răspunsuri:
| szmotovio a răspuns:

Stie cineva?
Nu, nu stie nimeni
Mergi la.medic/fa un test

| corbulalbrosu a răspuns:

Acum 4 ore | Darja111 a întrebat:
Stie cineva de ce nu mi-a venit ciclu, pentru că la aplicatia aia cu calendar menstrual arată că astăzi trebuia sa-mi vina dar luna trecuta mi-a venit pe 5.
Se poate aprecia/presupune ca neinceperea menstruatiei pana in acest moment, se datoreaza faptului ca pana in prezent ciclul menstrual a ajuns la lungimea de 29 de zile (05.08 - 02.09 = 29 zile), iar in cazul tau lungimea ciclului este de 30 de zile, asa cum ai precizat in urmatoarea ta afirmatie : în 31 Iulie | Darja111 explică (pentru Adry05) : 30 (de zile).
In concluzie se poate presupune ca cel mai probabil sangerarea menstruala va porni in urmatoarele 1-2 zile.
Este cu totul imposibil sa poti fi insarcinata din moment ce la inceputul lunii August a existat si s-a desfasurat o menstruatie autentica, care s-a produs dupa actul sexual intretinut in luna Iulie. Multa sanatate!

| Corveax a răspuns:

Din iulie până acum nu ți a mai venit? Dacă nu, fa ți un test

| Darja111 explică (pentru Corveax):

Ba da mi-a venit in august

| Corveax a răspuns (pentru Darja111):

Dacă de cand ți a venit menstruatia ultima dată nu ai mai avut contact sexual cu siguranta iti va veni! Funda?