| lolodropy a întrebat:

Stiti. e vorba de prietenul meu am si eu o problema chiar daca suntem la distanta tin foarte mult la el cu el mi-am inceput viata sexuala si suntem impreuna de un an si ceva ...problema este urmatoarea este mai mare ca mine. si eu fiind singura imi acorda foarte multa atentie si dragoste, numai ca in ultimul timp mi se pare schimbat adica am incercat sa discut cu el despre problema asta nu imi mai acorda aceeasi atentie ca l inceput sigh el spune ca are treaba si trebuie sa. l inteleg si ca nu s-a intamplat absolut nimica si ca m iubeste in continuare ca l inceput si sa nu. mi fac griji, am mare incredere in el dar na nu stiu pur si simplu faptul ca nu mai e la fel e putin schimbat m face s fiu geloasa p orice fata orice amica a lui si sa ma supar din orice nu stiu ce se intampla cu mine pur si simplu nu vreau s il pierd, ce anume sa cred? sad help plz eu sunt de vina sau el... dau fundita

Răspuns Câştigător
| EnaS a răspuns:

Bună!
Fii tare, poate băiatul chiar e ocupat cu şcoala. Cine ştie ce probleme are în familie, între prieteni. Acordă-i puţină încredere, dacă este iubire adevărată la mijloc sigur veţi trece şi acest obstacol. Mai lasă-l câteva săptamâni poate îşi revine şi o să redevină băiatul de care te-ai îndrăgostit. Dacă nu spune-i cu toată sinceritatea ta ceea ce simţi. Zii ce ai pe suflet.
Sper că te-am ajutat!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa primul moment, de seductie, al unei relatii, urmeaza un moment mai bun si care poate dura toata viata, si anume momentul in care fiecare redevine el insusi, isi vede de viata lui, facandu-i desigur loc si celuilalt. Automat ca partenerii nu mai sunt excesiv de grijulii unul cu celalalt, dar asta e bine, fiindca nici nu se sufoca reciproc. Eu cred ca voi ati ajuns in acel moment al relatiei. Daca nu vei sti sa o gestionezi si nu vei sti sa-ti gasesti locul in viata lui fara sa-l sufoci, o sa omori relatia fara drept de apel.

| gigiro a răspuns:

Nu exista multe variante, in situatia ta. Dragoste la distanta, relatii sexuale "pe furate". Tu esti de vina, pentru ca trebuia sa stii ca e bine sa gandesti de milioane de ori, inainte de a ceda unui baiat. O relatie la distanta, presupune timp de asteptare mare, bani pentru deplasare, etc. E obositoare. Ce-ai zice, daca el are o noua prietena in orsul lui, care nu accepta sa faca sex cu el? Si ca el vine la tine doar. pentru. Ti-am prezentat intai varianta cea mai greu de acceptat, dar si cea mai posibila. El te iubeste, dar a obosit(poate ). Poate nu vrea sa-ti insele asteptarile, si in el se da o adevarata lupta. Exista si variante mai optimiste: probleme diverse(mai ales cu familia), lipsa banilor, sanatate, etc. Din experienta mea de viata, pronosticul e negativ. Poate ma insel, as dori-o din tot sufletul-nu-mi place sa vad femei care sufera. Incearca sa vorbesti cu el, poate afli adevarul.

| foxi a răspuns:

Ramane o amintire frumoasa, gaseste pe cineva din orasul tau!

| Adolescentul a răspuns:

Incearca sa-l intelegi, pana la un anumit punct si limita de asemenea! Daca continua sa faca acelasi lucru mereu cand incerci sa vb cu el e clara ca el s-a racit si ca ceva s`a schimbathappy Or a gasit pe cine or nu mai contezi pentru el, distanta i`si spune cuvantul si na... Din partea mea incearca sa fii LiberahappyAi nevoie de o pauza sa te gandesi la ce nelamuriri ai! Singura ai sa descoperi raspunsultongue

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ma fetelor, deja ma enervati angry De ce nu va faceti prieteni in orasul vostru? Nu sunt deloc baieti in orasul vostru? Nu inteleg de ce incepeti o relatie cu cineva din orasul vostru? Si va mirati ca de ce va insala straight face. Relatiile la distanta sunt cele mai penibile lucruri din lume.

| ForgottenNobody a răspuns:

Mey.nu e nimeni de vina... poate doar timpul... e normal ca o relatie sa se mai raceasca uneori, dar totul poate fi ca inainte.
Spui ca nu iti mai acorda aceeasi atentie... dar ai incercat sa ii acorzi si tu atentie lui? Adica fi mai dragastoasa cu el uneori, fa-i anumite surprize.
Deci nu te panica, daca ai incredere in el si stii ca merita increderea ta, atunci e bine. Se intampla ca intr-o relatie sa apara rutina, mereu si mereu aceleasi lucruri, incearca sa faci o schimbare in relatie, sa vorbiti, daca mergeti la suc intr-un loc anume, mai schimbati locul sau faceti ceva diferit.