| ColourfulLife a întrebat:

Stiti niste feluri bune de a incepe o discutie cu o fata sau niste subiecte de discutie? Vreau sa vorbesc cu fata de care imi place dar nu prea imi vine in cap despre ce. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Depinde de felul ei de a fi. Toate suntem diferite.

| ColourfulLife explică (pentru Doub):

Ceva mai general?

| Doub a răspuns (pentru ColourfulLife):

Nu pot sa-ti spun nimic general. As putea sa-ti spun ce mi-ar placea mie sa vorbesc, dar ei nu stiu... Intreab-o ce ii place sa faca.

5 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Eu sincer urasc atunci cand un baiat incearca sa ma aghete cu repliciile ieftine de agatat.incearca sa afli ce pasiuni are si sa ii vorbesti despre ele

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu invit-o la o plimbare in parc, chiar daca deocamdata nu prea se poate sta pe o banca multa vreme nemiscati.Te uiti pe cer si o intrebi de nori, la muguri si discutati de flori, la o ganganie si discutati despre animale, la ceilalti din parc si va puneti intrebari cam le ce ar putea sa se gandeasca ei.Ti-am dat doar cateva idei din mii si mii, trebuie doar sa vrei si ai sa poti.

| SkyPilot a răspuns:

Vorbesti desptre ea. "Eu" este subiectul cel mai drag fiecaruia dintre noi. Interesul tau este sa o cunosti, sa stii ce anume ii place, unde o poti scoate, ce sa faceti cand va intalniti, ce ii face placere. Deci este cel mai bine sa vorbiti despre ea. Incearca sa o intrebi ce face de obicei in zilele libere, e un inceput bun.