| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreo clinica patriculara pentru intrerupere de sarcina in Suceava?

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Având în vedere întrebările tale anterioare şi faptul că eşti MINORĂ ( încă ), TREBUIE să şti că NU ţi se va face avort FĂRĂ acordul părintelui/tutorelui legal!

Când mergi la cabinet pentru avort, va TREBUI să fi ÎNSOŢITĂ de părinte ( mama/tata ) şi dânsa să SEMNEZE "acordul"/formularul pentru procedura de avort!

Iar dacă mai aştepţi vreo 2 luni până devi majoră, atunci va fi prea TÂRZIU pentru un avort.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Banuesc ca esti (inca) la varsta adoloscentei.Si parintii tai nu stiu, nu-i asa? Baiatul care te-a lasat gravida stie? Bani pentru intrerupere de sarcina ai?
TREBUIE sa vorbesti cu parintii tai, cu baiatul care te-a lasat gravida cat si cu parintii acestuia.Asemenea hoatarari NU se iau singura.

| asuldinmaneca a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Am vorbit cu toata lumea dar cel mai mult am "vorbit" cu mine! sunt multe intrebari a caror raspuns nu este potrivit si toate duc la un singur lucru! multumesc!

| asuldinmaneca a răspuns:

Ar fi o idee, dar nu!

| guesswho12387 a răspuns:

De ce sa intrerupi sarcina? E un sufletel deja acolo, stii ca copilul de la 2 saptamini are inima?

| SunnyDay88 a răspuns (pentru guesswho12387):

Ce intreaba ea si ce-i raspunzi tu.

| Naomiferar a răspuns:

Ai reusit?