| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca e aiurea, dar am nevoie, intr-un domeniu ceva mai sensibil.

E vorba de o fata. care mi. a schimbat cursul vietii. Mai ales dupa ce ne.am despartit.

Problema mai mare fiind aceea ca inca o iubesc, in cel mai pur sens al acestor cuvinte. Tot ce ne. a facut sa ne despartim a fost certurile mult prea dese, din motive, foarte, foarte aiurea. Cel putin odata pe saptamana, trebuia sa ne certam.
Si ca exemplu spun ziua in care ne-am despartit atunci cand eram destul de deprimati, eu eram obisnuit sa o astept undeva, ea nu a venit, pentru ca trebuia sa plece mai devreme, eu nestiind, am asteptat ceva timp, apoi seara au venit replicile ceva mai dure. cand ea tot suna crezand ca eu o ignor, dar de fapt imi uitasem telefonul in masina.

Stiu ca e aiurea, dar uneori e foarte greu sa recuceresti persoana care candva era totul pentru tine, iar acum, nu mai crede nimic din ce zici si ar vrea sa nu te mai vada

Desi motivul e unul 'copilaresc', chiar apreciez raspunsurile voastre. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Gabriela0206 a răspuns:

Buna! E un lucru bun ca ai hotarat sa vorbesti cu cineva despre asta, uneori chiar ajuta.
In primul rand, vreau sa spun ca imi pare rau pentru tine si pentru ceea ce ti s-a intamplat. Nu este usor sa iubesti si sa te trezesti ca totul s-a transformat intr-un cosmar, inainte de a-ti da seama.
Daca intre voi erau certuri atat de dese cum spui tu, insemna ca ceva nu era bine. Poate unul dintre voi era gelos sau orgolios. Poate nu aveati suficienta incredere unul in celalat sau poate pur si simplu nu erati facuti unul pentru celalat.
Daca iti spun ca e mai bine pentru amandoi ca v-ati despartit (ca sa nu mai suferiti atat de mult din cauza certurilor), poate ca ma vei injura sau vei spune ca nu am dreptate, dar este adevarat.
Stiu ca o iubesti; ai spus asta si reseie din ceea ce ai scris. Dar daca tii la ea, trebuie sa pui binele ei mai presus de al tau. Tu o vrei inapoi, sa fie iar a ta, sa fie cu tine, sa fii singurul care sa o iubeasca si sa o faca fericita. Dar poate ea nu vrea... poate stresul certurilor a determinat-o sa isi doreasca o pauza, un ragaz in care sa respire si sa priveasca lucrurile din afara relatiei.
E dureros sa accepti ca nu mai e a ta, ca ai ramas fara cea care, dupa cum ai spus, era totul pentru tine. Dar cu timpul, ranile se inchid, amintirile ce te rascolesc acum atat de mult nu mai sunt acea "sare pusa pe rana", vor deveni memorii frumoase si tu o poti pastra pentru totdeuna intr-un colt de suflet.
Nimeni, dar absolut NIMENI nu te impiedica sa o iubesti in cotinuare cu aceeasi pasiune. Nu va mai fi la fel, dar trebuie sa iti spui mereu "Daca ea este fericita, sunt si eu!".
Nu incerca sa o recuceresti acum, sunt sigura ca si ea este afectata de despartirea voastra, chiar daca, poate, nu iti arata asta asa cum ar trebui. Asteapta un timp sa vezi cum vor evolua lucrurile, daca ea isi va reface viata, daca va da semne ca te vrea inapoi sau daca nu va putea trece peste acest impas.
Sufletul e o zona foarte sensibila si trebuie sa o atingi cu foarte multa grija, nu cred ca este o idee atat de buna sa o coplesesti cu atentia ta. Nu vei face altceva decat sa o sufoci. Nu de asta are nevoie de acum.
Iar tu esti destul de tulburat acum de cele intamplate recent. Nu te grabi sa faci ceva ce mai tarziu ai putea regreta! Cel mai bun lucru pentru tine, in momentul de fata, e sprijinul unui prieten apropiat. E o senzatie placuta sa ai langa tine pe cineva care te intelege.
Ai grija de tine, de ceea ce faci si de fata despre care vorbesti!
Sper sa iei cea mai buna decizie!
Daca vrei sa mai vorbim, lasa-mi un mesaj cu id-ul tau.happy As fi bucuroasa sa te pot ajuta cu cate un sfat!
Toate cele bune!happy

1 răspuns:
| Ghitza_1735 a răspuns:

O relatie fara cearta e prea monotona. Tot ce trebuie sa faci, e sa o convingi ca poate avea incredere in tine. Cum o faci? Singur stii raspunsulwinking