| just Me a întrebat:

M-am despartit de fostul acum 3 luni, pentru ca nu mai mergea ne vedeam rar si ne certam mereu. Mi-a dat clar de inteles ca asta vrea si el dar m-a lasat pe mine sa iau decizia.Am decis sa ramanem amici. Si cu aceasta scuza ma suna acum mult mai des decat atunci cand eram impreuna, aproape zilnic, vorbim uneori si o ora la telefon pe orice subiect, e curios la orice detaliu din viata mea si tot ce se intampla cu mine. Ne-am intalnit odata sa vedem un film sa mai vb de una alta, mi-a promis clar ca nu facem nimic si ca nu se atinge de mine.ne-am abtinut cat am putut desi se vedea clar cat de infierbantat era, dar s-a oprit totul la cateva saruturi. Si am continuat in acelasi mod.sa vb f des la telefon si sa batem unele apropouri uneori (imi e dor; as vrea sa te sarut... etc). Tin inca mult la el si il vreau langa mine, dar nu vreau sa fac sau sa interpretez ceva gresit si sa-l pierd definitiv. pentru ca la urma urmei nici el nu a facut niciun pas spre impacare deci e posibil sa nu-si doreasca asta

4 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Incearca sa porti o discutie serioasa cu el fata-n fata si sa il intrebi ce are de gand. SPune-i ca inca mai tii la el si ca ai vrea sa stii ce va urma in legatura cu voi, odata ce te-a sarutat si nu erati impreuna.
Daca vezi ca nu vrea nimic, incearca sa fii indiferenta, sa nu ii mai dai detalii despre tine, totul sa fie scurt si la obiect. In felul asta il vei atrage si mai mult si daca inca mai tine la tine, se va intoarce la tine.
Numai bine!

| 16.laura.16 a răspuns:

Nu a facut niciun pas spre impacare? Pai te suna, iti spune ca ii e dor de tine, te saruta? Asta a ce suna!?
Tii la el? Mai dati-va o sansa!
El face tot ce tine de el, dupa cum vad eu!

| masly a răspuns:

Ciao
Din cate povestesti tu, mie mi se pare ca si el vrea. da nu inteleg de ce nu zice nimic, de ce reactioneaza asa. poate ar trebui totusi sa il intrebi ce vrea de fapt, ce ar trebui tu sa intelegi prin fapul ca acum te suna mai des ca atunci cand erati impreuna si se intereseaza de viata ta.
bafta

| pisika92 a răspuns:

Stai sa inteleg ca te-ai despartit de el si te-ai impacat?