| just Me a întrebat:

M-am despartit de fostul acum 3 luni, pentru ca nu mai mergea ne vedeam rar si ne certam mereu. Mi-a dat clar de inteles ca asta vrea si el dar m-a lasat pe mine sa iau decizia.Am decis sa ramanem amici. Si cu aceasta scuza ma suna acum mult mai des decat atunci cand eram impreuna, aproape zilnic, vorbim uneori si o ora la telefon pe orice subiect, e curios la orice detaliu din viata mea si tot ce se intampla cu mine. Ne-am intalnit odata sa vedem un film sa mai vb de una alta, mi-a promis clar ca nu facem nimic si ca nu se atinge de mine.ne-am abtinut cat am putut desi se vedea clar cat de infierbantat era, dar s-a oprit totul la cateva saruturi. Si am continuat in acelasi mod.sa vb f des la telefon si sa batem unele apropouri uneori (imi e dor; as vrea sa te sarut... etc). Tin inca mult la el si il vreau langa mine, dar nu vreau sa fac sau sa interpretez ceva gresit si sa-l pierd definitiv. pentru ca la urma urmei nici el nu a facut niciun pas spre impacare deci e posibil sa nu-si doreasca asta

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Probabil e genul de relatie '' te iubesc dar nu te vreau ''. Cu siguranta are o anume pasiune in ce te priveste dar nu crede ca ar putea avea o relatie de durata. O astfel de relatie pentru el e inchisoare. Puteti continua acest joc la nesfarsit dar odata tot trebuie sa lamuriti problema. Cel mai bine ar fi cu ocazia urmatoarei intalniri sa dati cartile pe fata. Nu are rost cu ocolisurile. Ma tem ca daca il vrei va trebuie sa te sacrifici si nu stiu cat de mult merita el asta.

| Razvan a răspuns:

"Relatia" voastra e in genul:lasa-ma sa te las.Nu sunteti nici amici dar nici iubiti.Cine zice ca el trebuie sa faca primul pas spre impacare? Fa-l tu daca esti sigura ca asta vreihappy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Problema e ca vreti fiecare alt tip de relatie. Ceva intre voi inca exista, dar trebuie sa discutati si sa gasiti un mod de a avea o relatie care sa va convina amandurora. Cel mai probabil el vrea sa mai fiti impreuna dar nu vrea sa va mai certati si nu vrea sa se mai simt constrans in a renunta la ceva ce-i place si a fi nevoit sa se schimbe pentru tine. Poate fi viceversa, dar la prima vedere tu pari a fi cea care nemultumita de ceva la el si care ar vrea sa fiti mereu impreuna. Nu e obligatoriu sa fie asa. Trebuie sa aveti grija si de alte aspecte in viata voastra. Sa fii convinsa ca nici el nu vrea sa te piarda, dar nu comunicati bine. Cand discutati ceva incearca sa nu te lasi coplesita de emotii, mai ales acelea care vezi ca duc la situatii neplacute.

| Vizitiul a răspuns:

Cert este ca sunteti superficiali in decizii, exista o atractie fizica si nimic mai mult! O sa-ti treaca in momentul in care intalnesti alt baiat.