| Izabella312 a întrebat:

Stiu ca problema mea la 18 ani e mai rar intalnita, nu mi-e frica daca sunt insarcinata sau nu. Mereu mi-a fost frica de o posibila relatie, am indepartat orice baiat care a incercat sa se apropie de mine. In scurt timp merg la un majorat si ma gandeam ca acolo o sa ma combin cu un baiat. Si nu e ca nu as putea face asta si sa-mi iasa(de obicei imi iese cam tot ce imi propun sau imi doresc cu adevarat), insa imi pasa prea mult, o sa conteze foarte mult pentru mine orice s-ar intampla. Nu pot fi nepasatoare si imi doresc un baiat caruia sa-i pese cu adevarat de mine. Recunosc ca uneori imi doresc afectiune si din partea unui baiat, care sa tina la mine. Am mai multe pretentii insa as vrea sa scap de aceasta frica. Pentru ca imi doresc asta dar orice legatura incep sa o am cu un baiat, o stric foarte repede, fara sa vreau neaparat. De cele mai multe ori imi pare rau dupa. Cum as putea proceda?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Te poti distra si fara relatii in bataie de joc.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intr-un cuvant crezi in monogamie pe viata si cine sunt eu sa afirm faptul ca nici in 1% din cupluri nu se intampla asta, tu viseaza in continuare, cauti printul calare pe calul alb cu castel si bmw ultimul model

| Izabella312 explică (pentru RAY):

Mereu mi-a placut sa cred ca sunt speciala?

| RAY a răspuns (pentru Izabella312):

Atunci astepta printul sa vina, poate esti

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar stii ca ceea ce cauti tu nu se gaseste pe oriunde... agati pe cineva si vrei afectiune din partea lui? laughing da. o luna. Dupa?

Cauta persoana potrivita pentru tine in locul potrivit. Daca vrei un caine mergi pe strada. Daca vrei un copil mergi la gradinita. Daca vrei un baiat care aa iti ofere X mergi in locul Y.
Daca mergi la majorat probabil o sa iti ofere o sticla de vin. (Da e bun si ala).

| Plato a răspuns:

Pe cineva care sa tina la tine si cum povestesti tu, nu gasesti la un majorat si mai ales NU gasesti cand vrei, ci cand e sa fie.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Pentru început tu ești o persoana care vrea o relație de durata, ceea ce este bine. Însă gândește-te ca ești adolescenta și pana la moarte o sa mai ai relații happy

Nu mai pune răul în fata, ci distrează te.

Asa am fost și eu, crede am că am să fiu cu băiatul ala pana la moarte însă nu a fost asa.

Relația ta trebuie sa fie ca o lecție, o posibila distracție la vasta ta happy

Lasă frica deoparte happy
Nu te grăbi sa intri într-o relație dacă nu te simți încă pregătită cât și fizici și emoțional happy

Ai 18 ani happy, eu la vasta ta munceam la sapa laughing

Oricum happy numai pune Raul în fata și distrează te happy

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Nu, relatia nu trebuie sa fie niciodata, sub nicio forma, indiferent de circumstante o distractie.
Decat relatii in bataie de joc, mai bine acolo, dimineata pe racoare, la sapa.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Plato):

Vrei la 18 ani sa se gândească la copii și la spălat șosete? Mama ce minte aiii.

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Cam mare extrapolarea. Ori copii, ori distractie?
Ce zici de o relatie serioasa, veridica, ca are sa dureze mult si bine, fara a face copii in punctul asta? Daca nu gaseste acum, nu-si face deloc pana nu gaseste, care e problema? Relatia NU e o necesitate. O ai daca e sa fie, cand e sa fie, nu trebuie neaparat s-o ai acum.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Plato):

Are 18 ani, trebuie sa se distreze happy

| RAY a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Plato e asexual, virgin

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Te poti distra si fara relatii in bataie de joc.