| euu03 a întrebat:

Buna tuturor. happy Va rog din suflet sa ma ajutati. Imi place de un baiat din scoala mea. totul a fost bine si frumos pana cand am hotarat prin intermediul unei prietene care este impreuna cu fratele sau sa ma combin cu el. a fost foarte incantat de idee, dar in aceea seara avea un maj. dupa acest eveniment nu a mai avut o parere la fel de buna despre mine, nu a mai vrut sa fie cu mine deoarece baietii de la acel majorat i-au spus lucruri foarte urate despre mine. M-am saturat de gura lumii nu stiu cum sa mai scap, nu i-am bagat in seama nu am mai vorbit cu nimeni ca sa se linisteasca apele dar vad ca tot nu ma lasa in pace. numai suport deja. Spuneti-mi va rog ce sa fac, ce as putea sa ii zic ca sa ma creada si sa numai tina cont de gura lumii.

Răspuns Câştigător
| ramy_5584 a răspuns:

"prietenii astia"...nu stiu ce ai putea sa-i zici ca sa-l convingi...stii.vorbele nu au prea multa valoare.mai degraba incearca sa-i areti cum esti tu si ca nu are motive sa te creada altfel decat esti...asta prin fapte.prin comportamentul tau...prin ceea ce faci...degeaba ii spui ca e "vorba ta" contra "vorba lumii".si de obicei majoritatea castiga... dar ti-am zis...arata-i ca nu esti asa cum zic altii. fa-l sa-si dea seama ca a gresit si fa-l sa regrete ca a ascultat de "prietenii lui" care numa prieteni nu se pot numi... dar asta e...lumea e rea si tu trebuie sa lupti cu ea... daca chiar iti doresti sa fii cu el. daca nu lasa-l in pace.peste un timp o sa-si dea seama de ce a pierdut.stii tu."iti dai seama de ce ai avut numa atunci cand il pierzi".multi nu stiu sa aprecieze o persoana decat atunci cand o pierde...asta este...lupta! ...curaj!

succes!

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mai, arata-i ca nu trebuie sa te cunoasca prin ochii prietenilor, ci prin ai lui, asa cum esti tu, cu bune, cu rele, cu fite, cu talente, cu inima mare, etc. Asa ca na, incearca sa te cunosti mai bine cu el, iesiti in oras, undeva, dar doar voi doi...
Spor!

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa stai linistita, se va convinge si singur cu siguranta ca ceea ce i-au spus amicii lui nu este adevarat si au spus-o din rautate si invidie, tu trebuie sa stai cit mai linistita posibil, daca vezi ca lucrurile nu se schimba in nici un fel, inseamna ca el nu te vrea cu adevarat, cind iti place cu adevarat de o persoana te faci luntre si punte si ajungi la acea persoana, dar daca el nu te place asta e, dragoste cu forta nu se poate.Nu dispera, vei intalni si tu persoana potrivita si vei vedea si adevarata fata a celor care stiu sa aprecieze o dragoste adevarata.Bafta.

| euu03 explică:

Da exact asta i-am spus ei eu lui. Ca ar trebui sa astepte sa ne cunoastem mai bine ca sa vada ce fel de persoana sunt, nu cum zic " amicii " lui, ca doar eu stiu cel mai bine adevarul si cum sunt. Dar pur si simplu imi este rusine sa ma intalnesc cu el deoarece ma simt aiurea chiar daca stiu ca nu sunt adevarate vorbele acelea... Se poarta frumos cu mine pe messenger, iar maine trebuie sa ma intalnesc cu el. M-a lasat sa aleg eu ora si locul, dar mai mult vrea sa ii demonstrez ce fel de persoana sunt, ce caracter am. Spuneti-mi va rog din suflet cum as putea sa ii arat cum sunt eu intr-adevar, sa-i arat ca nu sunt cum zic asa zisi lui prietenii! Multumesc pentru raspunsuri :*