| Anonim201677788855 a întrebat:

Stiu ca tocilarii nu au prietene, dar am o situatie grea. Nu stiu daca o fata ma place. Si e tot tocilara. Suntem in a 7-a.Destul cu vorba, sa va zic.
Mie imi place de ea si cred ca si ei de mine. A stat in fata si in spatele meu la scoala si vorbea cu mine mereu. Pentru ca nu a venit colegul, am mutat banca si am avut o banca in forma de L(eu). Am împărțit cu ea banca si mergem des la biblioteca, evident cu prietena ei, pentru a nu fi ciudat. Prietena ei a vorbea cu ea la ora de sport si spunea ca ma place fata, dar nu stiu ce sa fac. Deci, ma place sau nu? Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai probabil da

| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu: pentru ca nu au timp sa-si faca prieteni, fiind tot timpul cu nasul in carte.
Am un singur sfat sa-ti dau: nu mai pleca urechea la ce spun unii si altii, deschide gura si intreaba pentru tine, ca risti sa ti se spuna minciuni altii, doar ca sa se amuze pe seama ta.

| barabuleharlau a răspuns:

E timpul sa incerci miscarea "Impact".

| ionut1732 a răspuns:

Iti faci curaj si vorbesti cu ea, nu ai ce pierde. Daca iti spune nu, aia e, nu pierzi nimic, daca accepta e cu atat mai bine. Bafta!