| Ann17 a întrebat:

Am avut o cea mai buna prietena de pa clasa 1-6, cand a venit ziua unui coleg si m-a lasat balta,nu vorbea cu mine,imi raspundea urat,dar cand vroia ceva apela la mine, si eu o ajutam.Am luat o hotarare sa nu mai vorbesc cu ea deoarece profita.Ii imprumutam haine, si spunea oamenilor ca sunt ale ei.Nu mi-a convenit deloc.
Intr-o zi m-am mutat din banca de langa ea mai in fata,dar faza este ca tot ea era suparata pe mine, si nu ii convenea nimic.
Dupa 6 luni de cearta m-am decis sa o iert a stat 1 saptamana 2 cu mine vorbea si din nou a mers la cealalta.
Cum ar trenui sa procedez? Sa ii spun in fata sa aleaga dintre mine si ea?
Dati-mi va rog niste sfaturipuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Ioanantonia a răspuns:

Spune-i ca ti-e ok fara ea si ca nu te superi deloc ceva de genu: X, e ok daca nu mai vrei sa stai cu mine, oricum aveam nevoie de mai mult timp, chiar nu ma mai puteam impartii intre tine si (inventezi numele unei fete)..iti pui numele ei la status cv de genu andra(numele pr inventate), ce ne-am mai distat azi si tot asa pana cand te va vrea inapoi, daca vrei iti dau id-ul meu pe privat

| Ann17 explică (pentru Ioanantonia):

Andra ma cheama pe mine in realitatehappy
da as vrea id tauhappy

6 răspunsuri:
| ayosmdk a răspuns:

Ati putea sa fiti toate 3 prietene...

| beyondbirthday a răspuns:

Cred ca a vrut sa se dea mare si n-a stiut de fapt ca ti-a ranit sentimentele. Cel mai bine este sa vorbesti deschis cu ea, sa vezi ce zice.
Crede-ma, stiu ce simti. Daca nu vrea sa vorbeasca cu tine, atunci convoca un,, tribunal'' format din prietenele tale, ele sa puna intrebarile si prietena ta sa raspunda. asa sigur veti rezolva problema. Eu asa am facut si a mers!
Bafta!

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Din nefericire pentru amandoi, sunt cam in cazul taustraight face Si eu m-am certat cu,, my ex-bestfriend'' din cauza ca eu eram cam... pe locul 15 din lista lui. dar eu unul inca nu l-am iertat. bine, nici nu i-am reprosat ceva. Pur si simplu, suntem doua personalitati total contrare care nu mai interfereaza deloc una cu cealalta. Nu mai vorbim decat cand profii ne pun pe noi doi expre sa facem o dezbatere pe o tema sau sa ne exprimam opinia fata de o afirmatie. si sincer, e mult mai bine acumlaughing adica, din cauza nervilor pe care mi i-a facut, m-am apucat de fumat si am cazut, la inceput, intr-o depresie abisala, din care m-au scos taman cei pe care nu ii catalogasem pana la acel moment ca prieteni in adevaratul sens al cuvantului, ci doar cunostinte. Si de aici am ajuns la concluzia pe care ti-o ofer si ca sfat: e mai bine sa inchizi o prietenie foarte stransa cu cineva in clipa in care vezi ca ea se afla pe marginea prapastiei. deoarece astfel poti sa fi sigur-, a ca nu vei pata amintirea acelui prieten drag cu certuri inutile. Pentru mine acea persoana a ramas in continuare my bestfriend, insa ACEA persoana nu mai este ACEASTA persoana. e mai bine sa o lasi pe acea fata in pace si sa te orientezi la cercurile de prieteni care nu o au si pe ea ca parte integranta. vei descoperii zeci de alte persoane care te vor amuza mai mult decat putea face ea.

| Bibzzz a răspuns:

Cred ca da, dar ia-o usor. Ocoleste intrebarea.winking Noroc

| Ann17 explică:

Toate sunt raspunsuri super bune, si nu vreau sa se supere nimeni ca ii dau funda altuiastraight face o sa ma gandesc mult la ceea ce mi-ati spus voi.
Va multumesc:X:X:*