| RAY a întrebat:

Stiu ca va innebunesc cu întrebările mele si imi pare rau, dar uite ce am patit am vorbit cu mai multe fete de pe TPU care spuneau ca sufletul conteaza, imi spuneau ca sunt atrase de caracterul meu si de personalitatea dar cand le-am trimis o poza cu mine s-a dus naibi toata atracția sufleteasca, ce sens are minciuna asta cu sufletul? nu credeti fetelor ca cauzati suferinta prin asta, e logic ca te simti aiurea cand esti respins de sexul opus

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspectul fizic conteaza. Prima data cand te uiti la o persoana ce vezi? Sufletul? Asta e o prostie. Si de mine rad colegii ca sunt grasa, am parul lung. (De ce nu te tunzi? Arati ca o vaca. Imbraca-te altfel, arati ca un baiat). Iar prietenii ce zic? Ca arat bine, am ochi frumosi si cineva o sa ma placa asa cum sunt. Astea-s vrajeli. Lumea te judeca. Iar fetele care ti-au spus ca sunt atrase de suflet mint. Mai intai te uiti la fizic si apoi daca baiatul trece de "criteriile" impuse o sa iasa cu el. Si cred ca asa faceti si voi, baietii, cu fetele. Mereu aud "e dragut dar e sarac", "ai vazut ce masina are?", "are patratele si ochi albastrii", "nea, are dacia. Eu vreau audi.". Sau la baieti: "ce cur are", "am tate mai mari decat ai tu", "e prea cracanata", "ce fel merge asta", etc.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Respect sys, ai dreptate, sa nu fiu ipocrit si mie imi plac alea frumoase ca ma atrag spontan, involuntar, noi cei care suntem respinși stim asta cel mai bine, restul se mint sau arata bine si o spun la vrajeala

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Normal. Nimeni nu o sa inteleaga ce simti daca nu a trecut si el prin asta. E la fel ca atunci cand ii zici cuiva caruia i-a murit un parinte ca stii prin ce trece desi tu nu te-ai confruntat nicioadata cu asa ceva. In loc sa minti mai bine ii esti alaturi si ii dai sfaturi bune. (Slabeste! Nu mai baga atatea dulciuri in tine. Alearga.etc.)

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu credeam da chiar doare in pui mei chestia asta

32 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Trimite-mi și mie o poză cu tine, dacă vrei.

| RAY explică (pentru FemeiaPisică):

Nu multumesc nu am nevoie de alta respingere

| FemeiaPisică a răspuns (pentru RAY):

Decât să le "dovedești" tu fetelor ceva și să îți pierzi timpul. Mai bine hai să auzi niște păreri unde ar trebui să mai lucrezi ca să te înfrumusețezi.

| RAY explică (pentru FemeiaPisică):

Conteaza simetria fetei asta nu poti schimba, inaltimea se poate dar prin operatie, apoi trebuie sa slabesc si sa bag culturism mai mult tupeu, personalitate de barbat hotarat, nu mi-am pierdut timpul, pur simplu am dovedit ca ceea ce cred e adevarat, eu mereu imi testez afirmatiile

| FemeiaPisică a răspuns (pentru RAY):

Păi, nu crezi că ar trebui să te apuci de treabă în loc să îți pierzi timpul aici cu fetele virtuale? Văd că tot îți place să îți confirme lumea că fizicul contează, dar nu faci nimic să schimbi situația în care te afli.
Nu cred că ai fața distrusă de la boli sau accidente. De asta ți-am cerut și poză. Posibil să ai o pleoapă mai căzută sau ceva de genul. Crezi că toți oamenii sunt perfecți? Sunt chirurgi care te pot rezolva dacă nu îți place anumite zone ale corpului tău. Poți începe să economisești din bani dacă îți dorești. Da, nu ne putem schimba genele și anumite trăsături de la părinți care le vom transmite mai departe urmașilor. Dar, am avansat în tehnologie și putem să ne remodelăm corpul cum dorim.

| RAY explică (pentru FemeiaPisică):

Ai dreptate,pai nu pot trimite asa usor o poza cuiva, dar las ca isi trimit azi cand fac una, nu am o pleoapa in jos sau accidente faciale, urasc fraza sufletul conteaza, de asta am vrut sa vad daca e adevarat sau nu asta

| mihai69 a răspuns:

Pui pariu că 80% (cel puțin) dintre utilizatorii pe care tu îi crezi fete sunt de fapt o mână de trolli de doi bani?
De fapt ăsta e marele pericol pe net: niciodată nu știi cu cine ai de-a face în realitate.
Pur și simplu au fost „niște unii" care au făcut mișto de tine și tu ai mușcat-o grav de tot.

| RAY explică (pentru mihai69):

Aia era fata te asigur de asta, ca sunt e normal e vacanta

| mihai69 a răspuns (pentru RAY):

I-ai pus tu mâna la fofo să fii sigur că e fată?!?

| RAY explică (pentru mihai69):

Nu dar avea voce de fata, in fine

| mihai69 a răspuns (pentru RAY):

La ce aplicații există azi, putea să aibă și vocea lui Ion Iliescu dacă vrea!

| RAY explică (pentru mihai69):

Hai sa nu fim paranoici, mam vazut si real cu fete si acelasi chestie, asta e, toate trec, daca ele nu ma plac nu e vina lor

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Stiti vreo aplicatie? Imi puteti da exemplu una?

| Nemessys a răspuns:

Si dupa daca zic cuiva tristul adevar, sunt luate la rost rolling on the floor si sunt batute la cap cu teoriile ca vai de mine nu trebuie sa conteze aspectul si bla bla bla. Da frate. daca ele vor numai fizic aia e. Insa eu nu inteleg de ce fetele mint in legatura cu chestia asta. straight face
Ba chiar si baietii. Sunt unii care vor sa para ei mai inteligenti mai sufletisti cu *** asta si dupa cand vad o fata frumoasa, imediat se indragostesc. straight face Si dupa caracterul nu mai conteaza pentru ca sunt orbiti de frumusetea fetei si bineinteles ca o accepta indiferent cum ar fi. straight face

| RAY explică (pentru Nemessys):

E de ce ca ne place sa fim mintiti, ce vrei sa fi superficial, trebuie sa pari moral sa spui ca tu scanezi suflete pe strada, chiar vedeam un studiu pe net In one study, for example, researchers at the University of California at Berkeley looked at the behavior of 60 male and 60 female users on an online dating site. While the majority of users were inclined to reach out to highly attractive people, they were most likely to get a response if that person was about as attractive as they were (as judged by independent raters).
mai pe scurt persoanele frumoase raspund doar persoanelor frumoase iar cele urate spera si ele la un raspuns dar nu vine pentru ca sufletul nu conteaza, mai pe scurt conteaza sa te uiti la tine nu sa visezi ca aia vede sufletul tau

| mudokins78 a răspuns:

Trimite-mi mie o poză pe Facebook sau undeva, şi îţi spun eu Ray cum stă treaba cu tine.

| RAY explică (pentru mudokins78):

Nu mersy m-am convins de vrajeli feminime, sunt mincinoase, eu doar am vrut sa le demonstrez ca am dreptate atat

| BlackRose03 a răspuns:

Atractia e involuntara.
Atât caracterul cat si fizicul contează.
Nu m-as uita la cineva dezgustator fizic din punctul meu de vedere, dar nici nu mi-as petrece timpul cu un curv@r sau cu un inferior mie mintal.
Ca prima impresie fizicul conteaza, de acolo ia nastere o relație intr-un sens romantic, dar se continua datorită caracterului.
Si mie mi se pare o prostie sa spui ca doar fizicul contează sau doar sufletul/caracterul.
Cred ca cele doua ar trebui sa fie intr-un anumit echilibru.
Totusi susțin sa cred ca relațiile de durata se datoreaza caracterului.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Asa e suroiara mica

| Kiwibibilă a răspuns:

Ba da trimite-mi si mie o poza cu tine pentru ca ma roade curiozitatea de cum arati.

| RAY explică (pentru Kiwibibilă):

Du-te uitate la ugly boys si o sa ma vezi

| DrGoogle a răspuns:

Eu ce ti-am zis de atractie falsalaughing cand o fata te vrea,te vrea si gata, cu bani fara bani,urat,frumos, nervos sau calm nu mai conteaza.
Iar atractie adevarat nu ai sa cunosti pe internet, aici totul e fictiv, fiecare traiesc intr-o bula imaginara, uitate si tu ce intrebari pune lumea pe aici de te doare mintea.

| RAY explică (pentru DrGoogle):

Cine dumnezeu cauta ceva pe internet, dar multe din ele mi-au spus pai ray conteaza doar sufletul, si eu find deschis la minte am vrut sa le demonstez opusul si vad ca am dreptate, o fi orgoliu meu nu stiu

| alexsil05 a răspuns:

De ce naiba sa mai suferi din dragoste, viata merge inainte, nu inapoi....pana la 30 de ani mai este....nu va inteleg, totii baietii de pe site-ul asta sufera din dragoste. In loc sa va ganditi la c**va care v-a manipulat, puteti face altceva, pasiuni, lucruri care merita facute. Intr-un final, o sa fie cineva sa te sprijine de-a lungul vietii. O persoana care stie sa iubeasca. Lasa fetele sa te caute (o sa dureze, dar daca ai rabdare), nu tu pe ele, deoarece fata respectiva are un motiv anume sa te placa, iar mai tarziu poti descoperi acel motiv. Doar fiti voi insutiva in preajma fetelor, iar ele o sa vada cine sunteti cu adevarat.

| RAY explică (pentru alexsil05):

Nu sufar din dragoste man, pur simplu am scris ca multe mint cand spun sufletul conteaza atat, curva e altceva o platesti la ora, astea sunt ipocrite atat

| Alex99999999 a răspuns:

Hstbsgnhwtjetjsfbsfiu

| pixxie93 a răspuns:

E nașpa rău când ești refuzat. Mie mi se întâmplă mereu. Când cei din jur îți spun, da, lasă că o să îți vină și ție rândul. Sau ce e bun se lasă așteptat. Îmi vine să le dau cu ceva în cap. Încearcă o schimbare în viața ta, dar fă-o exclusiv pentru tine, nu ca să te placă x sau y. Succes, și nu te mai inferioriza singur. Stai in Romania?