| dulkica a întrebat:

Stiu ce e ejacularea, dar ce e ejacularea precoce?

Nu dati copy paste de pe net, in cuvintele voastre ca asa intelegwinking

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ejacularea precoce este ejacularea inainte de vreme! In mod normal ejacularea trebuie sa se petreaca dupa niste etape,adica se produce erectia, se face preludiul (sarutari,mangaieri),se incepe partida de sex,se munceste o vreme (cat? depinde de fiecare in parte!) si in cel mai fericit caz se ajunge la orgasm (femeia) si la ejaculare (barbatul) in acelasi timp. Ejacularea precoce este ejacularea care se poduce imediat dupa erectie, fara sa mai apuci sa faci ceva sau... faci ceva, dar foarte putin.Iar femeia ramane ...neterminata! In popor este o vorba vis-a-vis de aceasta situatie nedorita:"A murit la intrare!" Adica,ai terminat inainte sa incepi!
In general ejacularea precoce se intalneste la cei fara de experienta sexuala dar si la adultii care au oarece boli(diabet) sau metehne (alcoolicii,cei care fac mansturbare foarte des...). Ocazional se mai intalneste la cei foarte emotivi, la prima partida de sex, restul partidelor de sex (cate or mai fi!) decurgand cu durate din ce in ce mai mari.
Exista remedii pentru aceasta ...pacoste!

3 răspunsuri:
| teutonulxxx a răspuns:

Cand baiatul ejaculeaza foarte repede... poate nici nu se produce actul sexual in sine

| CosmyCFRistu1983 a răspuns:

Ejacularea precoce este atunci cand esti pregatit pentru o super partida de sex iar cand sa incepi sa futzi iti dai drumu pe chiloti. tot ejaculare precoce este si atunci cand iti dai drumu in primul minut dupa ce ti-ai imuiat pensula... laughing in cuvintele mele ai cerut nu?

| Kavinski a răspuns:

Cand aia "mica" e mai sensibila laughing...ma rog nici eu nu sunt sigur dar in orice caz inseamna ca ejaculezi mult prea repedebig grin