| razvan_1141 a întrebat:

Imi explica si mie cineva cum se joaca poker romanesc si texas va rog dau fundita. Si sa nu dati copy paste de pe net explicati cu cuvintele voastre sa inteleg si eu cum se joaca happy

2 răspunsuri:
| florinflorin14 a răspuns:

Scrie pe youtube poker romnesc

| ๔єเยรร a răspuns:

Poker romanesc:
Se joaca cu 32 sau 24 carti in 2 sau 3 jucatori daca se doreste, culoare bate full-ul.
Puterea unei chinti, culorii depinde de culoare in care ai cea mai mare chinta (ex: chinta in A rombROMB).
Se joaca cu deschidere sau neveu iar apoi daca s-a facut neveu se pot face pretentii de cei care au intrat direct sau de cel care a facut neveu, cine a intrat direct la neveu poate face over pretentii (ex: 5>5cu10>10cu 20).
Se joaca de obicei cu banii jos!
Cam asta ar trebui sa stii :d!
Succes!