| YoYoJuSt4U a întrebat:

Ce inseamna alabastru? Am auzit de cuvantul asta de nu stiu ce inseamna.Nu dati copy si paste din dex, spuneti cu cuvintele voastre, din dex nu inteleg nimic.Atentie:alabastru, nu albastru!

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Alabastrul este o varietate microcristalină a mineralului ghips, în care se găsesc, adeseori, vinișoare subțiri multicolore. Poate fi translucid, de culoare albă, cenușie sau, foarte rar, neagră.
Succes!

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

O imagine face cat 100 de cuvinte!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Alabastru

| mishabos a răspuns:

Alabastru inseamna o varietate de ghips uitati-va frate in dex tongue!