| Mooz2014 a întrebat:

Stiu cum e faza cu baiatul care trebuie sa faca primul pas...inteleg asta fiindca sunt baiat, dar este o fata pe care o plac foarte mult si pana acum 2, 3 zile voiam sa ii spun ce simt pentru ea. Un lucru ciudat este ca si ea ma place, dar i-a spus unei prietene de-ale mele ca daca as avea curajul sa o intreb, probabil m-ar refuza.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i spune direct ca o placi,se va speria si chiar are dreptate,te va refuza.
Imprieteneste-te cu ea,apropie-te,las-o sa te cunosca,cunoaste-o si tu,pana la stadiul in care ai putea s-o inviti la un suc,la o piscina,un film,o pizza!
Chiar daca te place si o placi,e preferabil sa pastrezi acest secret comun un timp si sa te apropii de ea pe nesimtite,asa incat sa-i devii de neinlocuit.
Si, abia atunci, marturisirea ta va veni firesc si ea nu se va mai speria, dimpotriva, abia o va astepta!
happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca, nu descuraja fata.

| NameHarris a răspuns:

Mergi la ea ii spui ce simti daca te refuza incepe si rade si zii ca ai glumithappy sa nu iesi de fraierlaughing

| AnotherOne02 a răspuns:

Probabil ca i-a spus asta prietenei ei sa nu se faca de ras.
Adica asa sunt fetele intelegi?happy
Oricum ar trebui sa-i spui ce simti.happy

| eu1234512345 a răspuns:

De unde stii ca te place? Oricum, ai doua variante: 1. Ii spui direct. Mai bine i-ai spune prin msj/fb/whatsapp si daca spune nu zici ca a fost o provocare sau ca ti-a luat cineva tel si a scris la misto. 2. Incerci sa te dai la ea, s-o apuci subtil de mana cateva secunde, de-astea. Bafta! happy

| isabelmaria a răspuns:

Eu zic sa te duci pur si simplu la ea si sa ii spui ce simtilaughingDaca te refuza intreab-o de ce pentru ca du pa cate am inteles si ea te place. sper ca te-am ajutatlaughing)