| EllyKhalifa a întrebat:

Am o colega in clasa iar de vreo luna i-a spus un tip din clasa a 9 ca o place.(ea ii in a 6 ). Ea il iubeste foarte mult dar nu prea are curajul sa vorbeasca cu el. Faza este ca acel baiat isi bate joc de ea. Stiu acest lucru fiindca sora mea este in clasa cu el.Nu stiu cum sa ii spun prietenei mele adevarul fiindca daca ii voi spune toti se vor supara pe mine.Chiar si prietenul meu, dar nu vreau sa vad cum cineva isi bate joc de ea... CE POT FACE

2 răspunsuri:
| Corinnààà a răspuns:

Daca fetei aleia ii trebuie asta las-o sa greseasca iar tu poti doar sa o avetizezi iar cand isi va da seama ca a gresit, tu in ochii ei vei creste. happy

| TInger a răspuns:

Delicata problema, spune-i surorii tale sau alta fata care-l cunoaste indeajuns pe tipu asta sa vorbeasca cu ea. Vorbeste si tu cu ea. Gasiti momentul in care isi bate joc de ea si isi ' scoate masca'. Aratatii asta ei! Dn ce spui tu aici fata asta pana nu vede nu se lamureste. Vezi si tu! Bafta! Sper ca te-am ajutat!