| Lilik_4064 a întrebat:

Sufar din cauza indiferente iubitei mele...mereu ii spun sa se schimbe iar ea nu se mai schimba.cum sa fiu sa nu mai sufar? o iubesc si stiu ca si ea ma iubeste. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| oanny91 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare.plateste-i cu aceeasi moneda.probabil ii arati prea mult ca o iubesti si de asta e asa indiferenta dar daca ar vedea ca te-ai schimbat si tu si ca esti si tu indiferent o sa isi schimbe comportamentu.eu iti spun din propria experienta asa faceam si eu cu prietenul meu cand imi arata ca ma iubeste pana a devenit si el indiferent si ma durea asta, ma rodea si gata mi-am revenit. sper ca te-am ajutat bafta

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Accept-o asa cum este.Nimeni nu-i perfect.
Bafta! >big grin

| RyanGeorge a răspuns:

Lilik, pai ce ai scris tu mai sus nu prea se leaga, adica : "Sufar din cauza indiferente iubitei mele...mereu ii spun sa se schimbe iar ea NU SE MAI SCHIMBA" + "si stiu ca si EA ma IUBESTE", cum adica sti ca si ea te iubeste? pai daca te iubea in primul rand se schimba si incerca sa fie cat mai calda cu tine si nu indiferenta +, tu suferi degeaba pentru ca iti spun eu daca voi va despartiti ai tot cuvantul meu ca ea nu va suferii cum vei suferii tu (eu sper sa ma insel), eu daca eram in locul tau faceam in felul urmator, ii dadeam papuci pur si simplu ii ziceam " baby te iubesc nu stiu daca si tu ma iubesti la fel de mult cum te iubesc eu dar pe zi ce trece sufar si mai rau din cauza indiferentei tale si cel mai bine ar fi sa ne despartim, am incercat de atatea ori si ti-am spus sa te schimbi dar asa nu se mai poate fiecare avem o limita." si atat o lasi balta si nu o mai suni, daca te va suna ea in zilele urmatoare si vrea sa va impaci ii spui "Ok fac asta pentru ca inca mai tin la tine dar cu conditia ca vei incerca sa te schimbi" si cam atat.
Bafta.

| anaid a răspuns:

Nu mai fi tu asa sigur ca te iubestehappy ai fi surprins cat de bine stiu fetele sa se prefaca cand vine vorba de asemenea chestiihee hee
Iti dau un sfat si tine cont ca vine din partea unei fetehappy
Sa nu ai niciodata incredere intr-o eventuala iubitahappy este atat de greu sa iti dai seama cand este falsa sau cand vorbeste din inima...
este valabil si pentru baieti:p

| erik a răspuns:

Nu intotdeauna, in asemenea cazuri, problema este neaparat la ea(sau la el, dupa cum este cazul), problema poate fi la tine. Poate esti putin posesiv si atunci felul tau de a percepe atitudinea ei este deformata. sau petrecerea timpului ei in oricare alt loc este numai si numai in ciuda ta, ceea ce nu este deloc adevarat.In orice caz, daca tanjesti dupa mai multa atentie din partea ei, incearca sa-i transmiti lucrul acesta dar prima data iti recomand sa fii foarte sigur ca ea te iubeste asa cum pretinzi. Gaseste o cale prin care sa-i testezi sentimentele reale.
Iti doresc mult succes!

| Yang a răspuns:

Nu poti sa ii ceri sa se schimbe daca tu nu o faci, sa faca ea ceva pe care tu nu, sa fie altcineva nu poti sa ceri schimbare intr-o fiinta si sa crezi ca asa va fi.Depinde ce face daca ai da si tu detalii poate am intelege in ce sens sa se schimbe. Poti avea o discutie cu ea, sincera, deschisa tu ii spui ei ce te deranjeaza si viceversa si incercati sa lamuriti ceva. Daca ii spui asa sa se schimbe si ea nu o face o sa te trezesti cu o fraza de genu "eu sunt asa nu iti convine cauta-ti alta". Nu cred ca este ceea ce vrei.

| danielagoldica a răspuns:

Nu-i mai da atata importanta! Las-o mai moale cu atentiile si stai cat mai retras. Sa vezi atunci ce comportament are.

| oanny91 a răspuns:

Ooo da tot el sa isi ceara iertare pentru indiferenta ei?laughing)

| euuuuuuuuuu a răspuns:

Eu zic sa porti o discutie cu ea, poate iti dai seama care e problema. Daca nu comunica, incearca sa o ignori, sa fii si tu indfrenet cu ea.
Dar poate totusi are un motiv pentru a se purta asa, deci cea mai buna solutie, dupa parerea mea, ar fi o discutie sincera bazata pe incredere si iubire.
Bafta! happy

| LuDo a răspuns:

Dar ea cum se comporta fara de tine? Ce comportament are? Si... daca vrei sa o schimbi vorbeste cu ea intr'un loc mai retras. Dar daca ea iti spune ca nu se poate schimba, las'o asa! Accept'o cum e daca intr'adevar o iubestiwinkingCu bune si rele... Daca o iubesti cu adevarat treceti peste!happy