| urban a întrebat:

Vreti mai multe detalii...in legatura cu intrebarea postata mai devreme."Am intrat in depresie ajutati-ma sa ies nu stiu ce sa mai fac. cred ca e din cauza iubitei mele, o iubesc f mult dar in schimb nu primesc mai nimic si ma simt super naspa mi as dori sa fie altfel intre noi. of sper ca ma intelegeti. " am citit ca vroiati mai multe detalii.deci o sa mai scriu cate ceva.nu ma plang ca nu facem sex sau ceva de genulhappy pur si simplu legat de sntimente.relatia mea e un pic mai speciala eu am 20 ea 29 suntem impreuna de 1 an si 2 luni. dar doar de 2 luni ne vedem aproape zilnic. eu am fost in IT si m am intors definitiv pentru ea pentru ca nu mai puteam sa rezist sa ne vedem o data la 2, 3 luni si + ca simteam ca se raceste treaba.asa ca am venit si ma asteptam ca sa se imbunatateasca cumva lucrurile din partaea e nu stiu sa simt ca ma iubeste, ca si eu contez pentru ea. am avut perioade mai bune in care chiar ne faceam planuri.si eu nu stiu traiesc cu frica de a ramane singur pentru ca ea pentru mine este TOTUL si simt ca fara ea nu mai am nimic(eu sunt un tip mai singuratic nu prea am prieteni+ca ai mei nu au fost de acord sa ma intorc acasa deci va imaginati ca nu am o relatie chiar ok cu familia, si o am doar pe ea ca iubita, prietena, confidenta) e prima mea dragoste si sincer vreau sa fie si ultima.sunt un tip asemanator fetelor adica pentru mine conteaza ca iubita mea sa imi spuna ca ma iubeste si sa simt asta (ma doare pentru ca dac ii fac un cadou imi spune multumesc si mai nou de ceva vreme asta e rasppunsul si atunci cand ii spun ca o iubesc cand incerc sa i demonstrez ca e iubirea mea)am discutat si spune ca nu prea stie ce vrea ca e confuza dar nu stiu ce sa mai zic dupa atata timp? sper ca venirea mea aici sa schimbe ceva intre noi de fapt pentru asta am si venit. dar parca ma oftic pentru ca cunosc persoane care isi in seala prietenele si totusi alea tin ca disperatele la ei. si nu inteleg de ce la mine e asa.va multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| andree_5411 a răspuns:

Probabil faptul ca ai plecat a determinat-o sa isi puna mai multe intrebari de genul"daca m-a inselat?" "ce o face acum?" "oare ii e dor de mine?" "ma mai iubeste?".
Fetele sunt foarte complicate.
Stai de vorba cu ea si spune-i tot ce simti.
Daca te iubeste iti va marturisi.
Daca tu nu simti ca te iubeste, ca tine la tine, spune-i pentru ca ea nu are cum sa iti ghiceasca gandurile.
Cand simti ca cineva te iubeste.simti asa. fluturasi in stomac.esti entuziasmat...primesti complimente de la persoana respectiva, mici surprize.
Incearca sa o impresionezi intr-un mod placut.
Scoate-o la un restaurant elegat, frumos unde sa va simtiti bine.
Spune-i ce ne-ai spus si noua Ca simti ca relatia voastra s-a racit, ca o iubesti enorm, ca vrei sa pentru tine ea sa ramana prima si ultima iubire.
Spune-i tot ce simti in acel moment.nu iti fa o lista.
Chiar daca te incurci.
Conteaza ce ii spui in acel moment, ce simti atunci.si spune-i tot. absolut tot ce ai pe suflet.
Daca te iubeste, te va intelge si te va aprecia mai mult.
Ai facut o greseala ca ai plecat in IT.
Trebuia sa o iei si pe ea, iar daca ea nu era de acord, nu trebuia sa te duci.va descurcati aici.
Distanta si diferenta de timp care ati fost despartiti a fost factorul principal in afectarea relatiei voastre.
Gandeste-te bine ce vrei sa faci.si intreab-o daca vrea un viitor cu tine, daca asta este o relatia de lunga durata.si nu ma refer la 1 an 2...ci la o caznicie...
Succes!
Funda?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E diferenta mare intre voi cand o sa ajunga batrana iti place sa o vezi cum are pielea mai ales mbatraneste mai repede decat tine trebuia sa te gandesti la asta, se vede ca ea are planuri si cu alti barbati daca nu stie ce vrea de la relatia asta si nu trebuia sa ii faci pe plac intorcandute in tara, inteleg ca e prima ta iubire dar sa stii ca ea poate chiar in momentul asta e cu altul si tu nu stii. Discuta cu ea si intreab-o de ce e asa distanta.

| Kylexy a răspuns:

Stiu cum e urban si andree ai perfecta dreptate cu intrebarile.
Urban daca e scris sa fie a ta nimeni nu tio ia viata iti rezerva multe obstacole. tine capu sus.

| morena a răspuns:

Te-ai gandit la faptul ca ti-ai facut, si i-ti faci, iluzii in privinta ei! Poate pentru tine e prima dragoste, dar indiferenta ei ar trebui sa-ti dea de gandit! Poate ca ea chiar nu a vrut sa vi din IT! Poate spera sa vina ea acolo! Poate are interse ascunse! Prea multi poate! Incearca sa deschizi ochii mintii, nu gandi ca un indragostit! Sigur stie ce vrea, dar nu poate sa-ti spuna, caci poate nu-ti va placea ce vei auzii! Fi barbat, si infrunta realitatea! Nu intra in depresii inutile, pentru ca nu asta e rezolvarea! Nu-ti daruii inima cuiva care nu o vrea! Esti tanar, forse ce prima iubire, pero certamente non sara l'ultima! In viata vei avea destule deziluzii, nu numai in iubire! Invata sa vezi pentru cine merita sa suferi, si treci la urmatoarea etapa! La tua depresione non cambia niente, non usa al nessuno! Vai avanti! La vitta e bella!

| andree_5411 a răspuns:

Daca unul dintre parteneri nu este mai tolerant si mai indulgent, tot se duce de rapa.
Trebuie sa lasi de la tine., sa ii arati ca o iubesti.
Nu iau aprarea nimanui.
Spun lucrurilor pe nume.
Cel mai bine.
VORBESTE CU EA.
Comunicarea este foarte importanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma baiete, la virsta ei isi da seama destul de bine ca unul pentru celalalt nu reprezentati decit inca o experienta placuta.La anii tai nu oferi siguranta unei femei cu atitia ani mai mare.Nu spun ca nu vrei deocamdata dar nu o poti oferi pentru ca experientele voastre de viata difera, a ei fiind mai bogata. Spune-mi te rog ce siguranta poate oferi un om cind isi paraseste slujba, tara unde munceste pentru a pastra o legatura care deja dadea semne de rupere? Ai facut un gest inutil si mai inutil este sa speri.Cam am retineri inca sa te cred ca ai venit in tara numai pentru atit. Ori nu ai gasit de munca ori nu-ti place sa muncesti.Salutare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac show la web : id : septopderm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba tarfa septoderm da si mie web straight face

| urban explică:

Ptr andree.cand am cunoscut-o eu eram in vacanta de iarna. am fost plecat 3 ani si jum.si in anul in care am fost acolo si eram cu ea ne am vazut de5 ori in afara de data cand neam cunoscut chiar de 2ori avenit ea la mine pentru u wikend... vbeam la tel si pe mes

| urban explică:

Pentru anonim...habar nu ai ce inseamna sa iubesti atat de mult inacat nmic nu mai conteaza pentru tine decat EA. oi fi si eu disperat poate dar sigur nu sunt singurul care a facut schimbari de genul pentru o persoana care o iubeste...si dac nu cunosti nu judeca

| urban explică:

Tot pentru anonim. oricum nu incerc sa conving pe nimeni dac vrei sa crezi bine dac mai era si altceva mentionam eu.

| MarkTawn a răspuns:

Pff Numai dati voi fetele nici un sfat aici ca oricum o sa-i luati apararea ei si o sa-il indemnati sa se injoseasca mai mult. Prietene nu ai facut nimic pana acum! Trateaz-o cu indiferenta si tu si sa vezi ce e intampla. Daca simte ceva pentru tine va face ceva daca nu ia-ti la revedre de la ea fara ca ea sa stie atunci o s-o doara! o sa simta ca te-a pierdut. Toate fetele la intebarea asta CUSCA