| Anxiousy a întrebat:

Buna dimineata TPU, am nevoie de niste sfaturi ca ma simt naspa sa ii spun mamei mele sau mamei iubitei mele, am o relatie de 9 luni cu o fata pe care o iubesc mult, si ea ma iubeste dar ea este genul mai "rece" mai indiferenta si pe mine cateodata ma supara chestia asta si mereu cand e ceva ma supar si ii spun si ii explic cum sa nu mai faca, de ce nu imi place si ei nu ii place sa tot ii spun dar eu simt ca daca nu ii explic nu intelege si iar se repeta. pentru ca s-a repetat de n ori si mereu ii explic fara sa vreau si mi-a spus si mama si mama ei ca nu mai trebuie sa fac asa, in viata este bine sa nu stau sa despic firul in patru, dar cum pot face asta? Cum pot face sa trec cu vederea repede si sa nu mai raman suparat o perioada de timp si sa nu mai despic firul in patru. cred ca din cauza ca s-a repetat de mai multe ori este asa, la inceputul relatiei nu eram deloc asa, si nu stiu cum sa nu o mai fac, ce pot face?

6 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Depinde ce face ea de te tot "supara", ca sa zic asa si tu ajungi sa despici firul in patru. Trebuie sa incercati sa discutati, trebuie sa constientizezi temperamentul ei sa nu mai faci din tantar armasar. Poate ea are dreptate in ce zice, iar tu te superi degeaba. Comunicarea si intelegerea sunt fundamentale, iar daca voi nu indepliniti toate conditiile, va pierdeti timpul.

| Anxiousy explică (pentru Cătălina):

Pai iese mai mult cu fetele decat cu mine. simt ca ele sunt pe primul loc. cand ii spun daca ne vedem spune ca nu stie si iese cu fetele. chestii care tin de indiferenta... uita sa ma sune. si cand i-am spus ca nu mai merge relatia daca nu imi arata prin fapte ca ma iubeste, degeaba tine in ea ca ma iubeste daca nu imi arata, a inceput sa planga si am iertat-o ca nu pot sa o vad plangand.

| Anxiousy explică (pentru Cătălina):

De exemplu azi i-am spus daca ne vedem si noi diseara si a spus ca acum se pune la somn si mai vorbim, mai mult ca sigur eu simt ca o sa iasa diseara cu fetele si eu raman lasat in urma, mai mult ca sigur asa se va intampla. si daca "comentez" iar se supara.

| Noone4u a răspuns:

Intelege ca asta e felul ei de a fi, nu poti sa schimbi un om oricat ai incerca. Funda?

| FreshFresh a răspuns:

Asa eram si eu candva, dar pe buna dreptate. Cred ca si tu ai dreptate pentru ca ei daca ii pasa de tine trebuie sa te asculte cand ii spui ca te supara ceva. La mine intr-un final s a schimbat tipa si a fost bine, cat a fost.

| Minato1 a răspuns:

Asculta daca ea tot asa face nu are rost sa fii impeuna cu ea pentru ca O Relatie se bazeaza pe intelegere, Oricum incearca sa ii gasesti latura mai sensibila, Daca sti ce ii place sau daca ii sti subiectul preferat de discutie sau hobby-urile ei etc profita de asta chiar daca ti-e nu iti place ce ii place ei macar prefate putin ca sa ii captezi putin atentia si asa cu timpul ii spui ce nu iti place la ea DAR NU DINTR-O DATA II SPUI TOTUL asa mai cu timpul ii mai spui Intelegi. Oricum Iti Urez Multa Bafta, Sper din tot sufletul ca te-am ajutat. Numai Bine