| Alex Ionescu a întrebat:

Sufar pentru o fata si nu stiu daca e iubire sau nu si nici nu stiu mai conteaza in ecuatie. De fiecare data cand vorbim pe mess sau oriunde simt o durere foarte mare... o stiu din copilarie si s-a schimbat mult de atunci. i-am spus ce simt acum un an dar cred ca a uitat...nu se pune problema sa fim impreuna pentru ca este doar o veche prietena si mi-a spus ca nu vrea relatie. ce e indicat sa fac? Sa ii fiu prieten sau sa o parasesc ca sa scap de durere?

4 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Pune-ti mai intai ordine in ganduri happy Nu lua o decizie acum, care exista posibilitatea sa o regreti. As spune sa nu rupi prietenia dintre tine si ea. Poate valora mult. Trebuie sa treci cu bine peste aceasta durere, sa vezi care este cu adevarat cauza, sa nu fii confuz si orice dezicie ai lua, sa te asiguri ca este cea mai buna, ca nu o vei regreta. Uita-te din mai multe puncte de vedere happy

Mie mi se pare a fi o alegere total grasita, daca ai abandona`o. Asta este. Faptul ca te-ai indragostit de ea nu este un motiv sa o lasi balta. Multe lucruri in viata nu se vor intamla, chiar daca iti doresti din toata inima asta. Trebuie sa inveti, incetul cu incetul, sa le accepti si sa treci peste, asteptand altele sa vina happy

| @ll3xXx@NdR@ :x a răspuns:

Eu zic sa ramaneti prieteni.am fost si eu in situatia in care a fost fata pe care o placi tu. ea nu se gandeste sau nu se gandea la tine ca la un iubit. fetele de obicei nu o fac pentru ca nu vor sa riste prietenia... dar nu e o regula.ramaneti prieteni.atunci te va vedea ca pe un adevarat prieten! si poate poate!happyhappy BAFTA!happy

| Flory_2276 a răspuns:

E cam greu sa fii in situatia asta... Eu as zice sa ii dai sansa sa te cunoasca cu adevarat si sa se convinga ca impreuna ati putea face un cuplu frumos...ca v-ati intelege si ca totul ar merge bine.Alta solutie nu vad.Doar sa continui prietenia care o ai cu ea, dar tu sa iti gasesti o prietena pe care sa o iubesti si sa uiti de fata respectiva.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi prieten in continuarie ca nu se stie cind va sti ca o placi cu adevarat dragostea vine pa parcurs
de la prietenie numai un pas mai ie spre iubire