| loolaa13 a întrebat:

Sunt 2 fete. Prima fata este un pic obraznica, a avut multi prieteni dar niciunul serios. Este mereu pusa pe distractie. A doua fata este cuminte, calma, nu a mai avut niciun prieten, nu s-a sarutat in viata ei. Baiatul este un pic suparacios, ii place sa scrie poezii, a avut ceva prietene serioase, vrea sa sarute, vrea o relatie stabila. Cu care din cele doua fete credeti ca se potriveste mai mult?

Răspuns Câştigător
| paul21 a răspuns:

S-ar potrivi mai mult cu fata cuminte si calma. Sigur ii vor placea poeziile lui romantice. O fata cuminte asigura si o relatie stabila de asemenea. Prima fata, cea fitoasa nu cred ca este pe placul baiatului si s-ar desparti repede cu ea.
Dupa trasaturile fizice, s-ar putea ca baiatul sa fie fermecat mai degraba de prima fata, iar daca ea stie sa isi ascunda defectele morale, s-ar putea ca relatia sa fie de lunga durata, dar nu cred ca va fi sigura.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A 2º fata e calea cea buna.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cu niciuna dintre ele.

| Libelle a răspuns:

Deci:
-un pic suparacios(cum vine asta? e genul caruia ii place sa fie impacat si dodolit?)
-ii place sa scrie poezii(pot sa fie tot felul de poezii,dar hai sa zicem ca e genul mai sensibil)
-a avut ceva prietene serioase(adica nu e genul care sa stea cu o fata doar de distractie,ok)
-vrea o relatie stabila
-vrea sa sarute(logic, ce relatie e altfel?)
Dar asta de fapt nu zice nimic. Potrivirea dintre doua persoane tine de n mai multe lucruri. Fata aia ca e calma si cuminte automat e si timida, nepriceputa intr-o relatie.Depinde de cat poate el sa inteleaga(accepte)lucrul asta. Daca zici ca e genul care se supara si are asteptari de la o fata sa isi dea seama cum sa se comporte cu el, cum sa-l ia, sa-i vorbeasca asa incat sa iasa bine...nu stiu cat i s-ar potrivi a doua tipa.Ar putea aparea discutii din cauza ca el ar vedea indiferenta unde de fapt nu e experienta.

Cu prima tipa...depinde de care ii sunt lui gusturile cu adevarat.Ce daca nu a fost niciunul serios? Poate nu a fost ce avea ea nevoie si a luat in joaca ea.

Sunt trasaturi ascunse in amandoua cazurile, care daca le descoperi s-ar putea sa se completeze.

| simiiii a răspuns:

Bunakiss! Se mai pune problemaraised eyebrows? Normal ca cu tipa cuminte, echilibrata, calma, care nu a mai avut nici`un prieten, deoarece fiind prima ei relatie va pune suflet si se va implica, deci...relatia va duralaughingkiss

| GyeBaek a răspuns:

A doua clar.

| Deny1333 a răspuns:

A doua. și ce dacă nu s-a sărutat? va învăța.

| Nicky29 a răspuns:

Cu amandoua? De la fiecare are ce invata.

| misu a răspuns:

Pai nu te supara dar eu cred ca niciuna

| AngelaRAmona a răspuns:

Cu a-2a pentru ca prima il va insela tongue

| deyu1998 a răspuns:

Cu cea cuminte si calma. Si sa iti spun si de ce. Cea obraznica o sa se plctiseasca repede de el ba chiar preismt ca nu o sa mearga deloc mai ales ca el e suparacios. Si nu o sa-l inteleaga niciodata. Deoarece el este pasional compune se exprima; x
Se potriveste cu cea calma deoarece ea il va intelege si tot odata acesta o va ajuta sa vada cum este la capitolulu''relatie''

Bafta!; x
Funda?puppy dog eyes

| Dyony01 a răspuns:

Cu a 2, pentru ca cu ea poate se va intelege si vor avea o relatie stabila si se vor saruta, cu prima nu vad o relatie de viitor pentru ca ii place sa fie cu mai multi nu vrea o relate stabila si frumoasa vrea una scurta si sa se distreze la maxim... sperca te-am ajutat, t pp dulce si ai girja d tine:*

| Niros19 a răspuns:

Cu siguranta a doua daca o alegi pe prima va veti desparti repede

| Eva a răspuns:

Daca e drept ca extremele se atrag, prima e mai potrivita. Un tip suparacios cu veleitati poetice si tendinte spre comoditate relationala, cu o fata calma, cuminte, neexperimentata? nu stiu daca e o reteta buna... ce-o sa faca baiatul cand nu o sa mai fie atat de neexperimentata si de cuminte? o sa se supere? happy

| ilegale a răspuns:

A doua clar happy

| Alecsia a răspuns:

Parerea mea este sa o aleaga pe cea mai calma. Pentru ca nefiind atat de. vulcanica, sa zicem, nu va avea multe motive sa se supere pe ea. Iar pentru faptul ca nu a avut ea vreun prieten pana acum, cred ca nu este un lucru rau, deoarece el avand experienta o poate invata ce inseamna dragostea, si pot avea o relatie frumoasa impreuna. Prima fata nu prea pare a vrea relatii serioase si nu cred ca relatia ar fi prea echilibrata. Sper ca te-am ajutat, toate cele bune! Take care! :*

| Lur656i a răspuns:

A2a

| adrianasparrow a răspuns:

Desigur ca cu a doua! Ei se completeaza unul pe celalalt! A doua domnisoara ii va fi devodata si asemeni unui ingeras! Spor la lucru :X:*

| sweetcandy_2436 a răspuns:

Cu cea cuminte si calma dupa parerea mea

| ingerashultau a răspuns:

A 2 happy categorik pls funda prima la com

| florin3l_6055 a răspuns:

Parerea mea e cu prima fata mai obraznica a trecut prin multe a vazut mai multe pe cand a doua fata e la inceput si dupa un timp o sa doreasca sa mai experimenteze si cu altcineva doar din curiozitate poate chiar in timp ce e cu tinewinking