| Ladysexy a întrebat:

Sunt aproape sigura ca sunt insarcinata daca ma duc peste o saptamana la ginecolog dupa ce mi-am facut testul. imi poate da niste pastile sau ceva ca sa intrerupa sarcina. daca se poate face ceva fara chiuretaj? am 14 ani

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu-ti poate da nimic. Si nici chiuretaj nu-ti poate face in Romania la varsta ta. Exista posibilitatea sa mergi impreuna cu parintii la o clinica in strainatate (Viena, Berlin sau in Anglia) sau sa nasti copilasul.

| haiZI a răspuns:

Exista pastila care se numeste:pastila de dupa a doua zi, banuiesc ca iti dai seama de ce se numeste asa. Spune-le parintilor ce prostie ai facut. O sa te ierte ca doar esti copilul lor.Si cautati impreuna o solutionare.Alta varianta nu ai, ca avort nu poti face fara acordul parintilor.Si nu face vreo prostie sa iti pui si viata in pericol.Ca esti tanara, cam tarfulita sau doar imatura.Toata lumea face greseli.pa si succes

| Daysukki a răspuns:

Pastreaza-ti copilu', doar e a tau nu?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Imi place ca "ai stiut" sa desfaci picioarele, dar de contraceptie sau de protectie n-ai auzit. E o poezioara care ti s-ar potrivi manusa, dar nu pot s-o spun pe site, ca mi-o cenzureaza robotelul.

| Abcfunny a răspuns:

O doamne, la 14 anistraight face ...eu la varsta aia inca ma uitam la Hannah Montana si alti fac copiiibatting eyelashes

Da cand ti-ai desfacut cracii ai uitat ca poti ramane insarcinata?!

Nu ai voie sa faci chiuretaj la varsta tabatting eyelashes

| gaby98g a răspuns:

Da se poate dar este ff mare pacat. de ce sa nu ii dai ziata la saracul copil? nu conteaza cati ani ai are si el drept la viata

| didee a răspuns:

Ce ti-o trebuit tie sex? nu puteai sa te bucuri de relatie decat in modul asta? nu inteleg tinerii astia care cred ca el este ''alesul'' si isi pun, practic, viata in mainile lor! cest moment ar trebui sa fie magic si sa nu fie grabit, sa fiti atenti unii cu altii, nu vai gata hopa am facut-o, am ramas insarcinata si dupa aia iti plangi de mila toata viata!

| danny99 a răspuns:

Nu. trebuie sa faci chiuretaj, dar daca esti minora ai nevoie de semnatura unuia din parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai doar 14 ani si ai ramas insarcinata?straight face. Oameni buni, deschideti`va ochii. Pentru ce ti'a trebuit sex? Ca sa, vorba aia, sa-ti plangi de mila toata viata? Terminati cu prostiile, sunteti mici. si credeti ca facand treburile astea, o sa fiti mai mari. Dimpotriva, nu e asa. Ganditi si voi limpede inainte sa faceti pasu asta, si numai faceti fericit orice baiat care va zice 3 vorbe frumoase. Cat despre sarcina, cred ca danny99 are dreptate. Bafta!

| AmiahCrazy a răspuns:

Esti sigura ca asta vrei? sa omori o fiinta nevinovata doar pentru. o fantezie copilareasca de`a ta? pacat...
da se poate face chiuretaj dar se merita?