| Ladysexy a întrebat:

Sunt insarcinata dar numai de cateva zile. daca ma duc la ginecolog imi poate intrerupe sarcina doar prin pastile fara chiuretaj? am 14ani

Răspuns Câştigător
| CarmenR a răspuns:

Iti recomand sa citesti urmatorul articol: http://www.qbebe.ro/......spre_avort

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nicidecum! Avortul medicamentos este periculos, nici un ginecolog nu va risca sa iti prescrie pastilele. In plus, aceste pastile costa in jur de 600 RON, pe cand un chiuretaj e in jur de 200 RON. Ai nevoie de consimtamantul unuia din parinti daca vrei sa faci intrrupere de sarcina.

| simiiii a răspuns:

Heii! in primul rand ce-a fost in capul tau cand ai facut sex fara sa te protejezi?straight face si in al doilea rand cel mai probabil nu poti intrerupe sarcina cu pastile depinde de organism`!:-s [ te compatimesc zaw! ]

| lOllipOp a răspuns:

In primul rand vreau sa-ti spun ca daca nu ti-ai anuntat parintii ar fi cazul sa o faci, ei vor sti mai bine ce sa faca pentru ca sunt ADULTI! si nu copii ca tinehappy.
Metoda intreruperii de sarcina prin medicatie este o metoda nesigura, insuficient testata, consecinte imprevizibile = nerecomandata.
Totusi, modul in care va fi efectuata intreruperea de sarcina va fi ales de catre medic dupa consultatie. Numai un medic specialist poate evalua toate riscurile si le poate evita. Conteaza foarte mult starea generala de sanatate a femeii, felul sarcinii, marimea ei, daca va fi sau nu nevoie de o internare.Cum tu esti minora, este nevoie de acordul parintilor.winking
Nici un medic nu va face ceva fara acordul lor. Unitatea sanitara trebuie aleasa din punct de vedere al dotarii pentru aceste operatii (nu trebuie uitata si posibilitatea de internare) dar in alegere va conta si experienta medicului sau costul operatiei.

! Riscurile unei intreruperi de sarcina sunt numeroase... posibile traumatisme ale colului uterin,, complicatii infectioase post avort, risc de viitoare sarcini extrauterine, hemoragii, boli abortive. etc
O intrerupere de sarcina este o interventie traumatizanta atat psihic cat si fizic.winking

pa, pahappy

| PinkTerror a răspuns:

In primul rand sunt surprins ca dupa cateva zile ti-ai dat seama...

in al doilea rand du-te la doctor si vorbeste cu el beneficiezi de gratuitate la servici ca esti eleva si in plus este si confidentialitate desi iti recomand sa vb cu parintii tai pentru ca vei avea nevoie de sprijin in perioada viitoare.

| membrugirl2010 a răspuns:

Cum asa... stii de cateva zile!
Frate, sincer, exista FOARTE multe feluri de contraceptie. sunteti niste idioate.
omori un copil nevinovat ca ai chef de futangeala la 14 anistraight face.

| Marrriaaa a răspuns:

Cum de ai ramasa insarcinata?
Initial. nu cred ca se poate intrerupe doar prin pastile!

Răspuns utilizator avertizat
| roxydulkica a răspuns:

Avortul medicamentos este doarte periculos! Trebuie chiuretaj. Acesta nu ti-l face decat daca mama sa tata merg cu tine ca sa semnze. Si ai grija sa mergi la un doctor de incredere sa nu il bage pe iubitul tau la corupere de minori sau la alte chestii! Funda?

| baby_4423 a răspuns:

Cu siguranta nu da maicata stiee?

| Ladysexy explică:

Treaba asta s-a intamplat de 2 ori intr-o duminica mi-a spus ca crede ca a ejaculat in mine apoi acum cateva zile s-a rupt prezervativul am spus intr-o intrebare. si eu zic ca cred ca sunt de cateva zile normal ca zic din moment ce s-a rupt si si-a dat drumul.