| anonim_4396 a întrebat:

Sunt atatea copilite care isi incep viata sexuala devreme fara sa fie responsabile, deja e un subiect epuizat.
Insa o majora virgina, care nu mai are de gand sa mai astepte, credeti ca merita sa riste sa-si inceapa viata sexuala cu primul venit? Chiar daca ea se gandeste ca relatia nu o sa tina prea mult dar tine la acel baiat, care are si el nevoi? Pana la urma dragostea nu tine o vesnicie, decat foarte rar, si daca se va desparti de acel baiat dupa actul in sine, probabil va suferi o perioada scurta, dar macar si-a inceput viata sexuala la o varsta potrivita...Astept pareri cu privire la ce ar trebui sa faca acea fata, stiu ca trebuie sa ne urmam inima, dar vreau sa vad experiente si mai multe pareri. O zi buna.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este majoră înseamnă că știe ce vrea.
Nu o să facă pasul cu primul venit, primul servit!
Dragostea fizică nu este o necesitate, ci o împlinire fizică.
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Daca esti doar presata.de hormoni.fa-o! Daca vrei sa fie ceva frumos, de care sa-ti aduci aminte la batranete.mai bine las-o balta!

| PrecioussGirl a răspuns:

@Jerk: daca iubesti nu ai cum sa te plictisesti.

in unele cazuri dragostea nu tine o vesnicie. dar de ce sa nu o faci cu un baiat care totusi a inseamnat ceva pentru tine? vorbesti de parca virginitatea ar fi ceva rusinos. ceva de genu: hai sa o fac cu asta ca sa szcap mai repede.
sfatul meu ar fi sa o faci cu un baiat pe care il iubesti, in care ai incredere deplina. bineinteles si el sa simta la fel.
da poate nu ai sa il iubesti toata viata. insa o sa iti aduci aminte de el cu drag. o sa iti aduci aminte cat de mult l-ai iubit si ce frumos a fost cand ati fost impreuna.
nu exista o varsta pentru ati incepe viata sexuala.
poti sa o faci si la 13 daca vrei insa nu e indicat.
plus ca acel baiat care va aparea primul in calea ta poate sa iti faca si rau. asta e parerea mea. fiecare face cum doreste :*

| AndyDeiu a răspuns:

Dac o face cu atunci da.Dac o face fara " caciula " atunci e bai laughing

| Bojthe a răspuns:

Buna Amy intai am o curiozitate tu esti aceea fata nu? Inainte de 18-19 ani mi se pare sad sa... intelegi pentru ca nu esti responsabila din punct de vedere moral si fizic.Eu zic sa nu te lasi presata de societatea in care traim.Ar trebui sa ne uramam inima bine zici. Poti sa iti incepi viata sexualasi sa o duci bine chiar daca sti sa intr-o zi o sa se termine.
ceaowave Bibi 13 ani
G.B.U

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

A fi responsabil nu inseamna a avea peste 18 ani sunt oameni si la 30 de ani iresponsabili care nu stiu ce vor si sunt "copile" care stiu exact ce vor de mici, tu prin faptul ca vrei sa o faci cu primul venit nu dai dovada de responsabilitate nici un pic macar...copilitele astea cand fac sex fac pentru ca isi gasesc o persoana pe care o iubesc stau cu ea cativa ani si apoi o fac,,, dar nu vine cineva la ele si le zice hai si ele st de acord.E cea mai aiurea chestie pe care am auzit o vreodata, dar daca nu mai au hormoni astampar, fa`o si vei regreta atunci cand iti vei intalni marea iubire happy oricum poti face ce vrei succeswinking

| Roxyuy a răspuns:

Eu zic sa o faci daca esti sigura ca o sa tina relatia macar catva timp, macar vreo doua luni, pentru ca nu o sa iti convina sa o faci d vreo doua ori si apoi sa te lase.

| mamasita00 a răspuns:

Sa stii ca pe de o parte ai dreptate.
Dar totusi prima data. Nu ar trebui sa fie chiar cu primul care incearca sa faca asta.
Parerea mea. Prima data ar trebui sa fie ceva dragut. Chiar daca nu o sa dureze relatia macar sa iti aduci aminte cu drag cum s-a intamplat "prima oara".

| Aesir a răspuns:

Pot sa spun doar atat: daca faci asta doar pentru ca esti sub o presiune a vreunei gasti sau a vreunui grup esti cu siguranta pe calea gresita.

| Jerk a răspuns:

Fa sex linistita.cum ai zis si tu, dragostea nu tine o vesnicie.si daca ar tine.te-ai plictisi. daca vrei putem face chiar noi dragoste smug

| Ella_6977 a răspuns:

Prima data nu o vei uita niciodata.parerea mea este sa mai astepte ^^ daca vrea sa fie ceva special.