| -TattO- a întrebat:

Ce parere ati avea despre o fata daca ar vrea sa faca totul pentru un baiat pentru a-l tine langa ea, sau pentru ca il iubeste.

Sa ziceam ca ar fi virgina si ar dori chiar sa isi inceapa viata sexuala cu el. Ei sa se cunoasca de 1 luna si ceva.

As vrea doar o parere despre un asemenea "cuplu"

Fara critici!

Funda

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ii explici tu, ca baiat mai mare decat ea, mai sigur pe el, si care nu-si pierde capul aiurea dupa fete ca un baiat, oricat l-ar iubi nu se tine cu forta, nici macar prin sex.Pentru ca si de asta te plictisesti, daca nu e dragoste. Apoi mai scade si interesul pentru persoana aia cand o vezi asa disperata, in stare de orice.
Ea e mica, stiu cum e sa ai varsta asta.Nehotarare,nesiguranta,neincredere,frica si crede ca tu esti singurul din fata ei.Cum sa zic... te adora mai mult.La comportament, la gandire, dar indragosteala asta da mai mult in obsesie.Pentru ca trebuie sa stii cand a te opresti, sa nu devii dependent de persoana pe care o ``iubesti``. Ea are 15 ani, dragostea la varsta asta deschide drumul spre experinta de viata, si multe fete se pierd aici, cu primul baiat care le place, cu prima iubire.Si apoi...vai de viitorul lor.
Nu o lasa sa faca asa.Nu vei fi tu mereu in viata ei, mai ales ca e o relatie de 1 luna, nu e suficient timp nici sa cunosti o persoana, d-apoi sa o iubesti din tot sufletul, cum probabil sustine ea.
In fine, m-as baza pe faptul ca tu realizezi ca e mica, si iti permiti o relatie cu ea fara ganduri de ajunge atat de departe. Tu stii ce simti pentru ea, si daca o iubesti, lasa timpul sa treaca si vezi apoi.

9 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Consider ca exista si alte metode de a tine un baiat langa tine, nu numai sexul. Nu trebuie sa-ti incepi viata sexuala daca nu esti pregatita. Viata sexuala trebuie inceputa in opinia mea cu cineva pe care il iubesti si care te iubeste. Trebuie facut pasul asta cand trebuie nu ca te obliga cel de langa tine. presupunand ca e vorba despre tine, zic sa stai in banca ta ca nu il vei tine langa tine cu sex, ba chiar te va crede curva, te va folosii si apoi se va despartii de tine. In o luna jumate nu ai cum sa cunosti un baiat atat de bine incat sa stii ce are in cap, nu sti daca te iubeste cu adevarat sau vrea doar sex.

| Foca a răspuns:

Este ceva normal dupa parerea mea. insa aveti grija sa folositi prezervativulwinking si spor la treaba. Este un cuplu normalwinking funda pls

| Elle_8288 a răspuns:

Heihappy. Uite eu tin la un baiat de un am si 4 luni.Tot ne certam, ne impacat.etc. Am 15 ani el imediat face 17 si inca nu m-am gandit la asta.Adica nu stiu o luna e prea putin! Am prietene care au facut asta si au regretat. Mai bine sa stea pe fundu eioh go on. Ca toate trec, dar regretele raman. Sa nu-si imagineze ea ca baiatul acela va fi mereu langa ea sau o va respecta mai mult pentru asta.

| JokKer a răspuns:

Mmm, greu de spus, fata nu-mi prea place. Doreste sa faca acest pas doar pentru al tine alaturi.

| ραтяίcία a răspuns:

Daca el n'o iubeste... ea va incerca degeaba...isi va bate joc de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pareerea mea este ca acea fata tine foarte mult la acel baiat insa daca vrea sa afca asta numai dupa o luna acea iubire se transforma in obsesie crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te gandesti iesind din ecuatie, ca doar asa, din exterior vei vedea daca merita chiar si virginitatea ta. daca doresti sa fie al tau, nu trebuie sa recurgi cu disperare la sexualitate, daca il ai langa tine, ca prieten, va intelegeti, atunci inceperea vietii sexuale va fi un plus, si nu ceva care va lega. nu sexul trebuie sa va lege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca daca ea este virgina, si el nu ea er trebui sa decida daca vrea sa faca acest pas care consider eu ca este unul foarte important in viata ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu consider ca este firesc sa te daruiesti unei persoane care o cunosti doar de-o luna...este prea putin timp de-a cunoaste o persoana. Sti vorba aceea : nu cunosti persoana de langa tine nici intr-o viata, dar intr-o luna. Nu vreau sa-mi dau eu cu parerea cum o consider daca ar face asa ceva, nu vreau sa critic, nu sunt genul! happy
O seara faina in continuare! happy